Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
141234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 8      
2 Sædgås Bean Goose Anser fabalis 2      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 27      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 33      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 10      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 20      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 40      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
9 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2      
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30      
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 4      
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 2      
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 15      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3      
15 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
16 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1      
17 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis 1      
18 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 13      
19 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 3      
20 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
21 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
22 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
23 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 8      
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 12      
25 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 100      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 2      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
28 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 10      
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 30      
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 5      
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 20      
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 5      
34 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
35 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 13      
36 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
37 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 30      
38 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 30      
39 Linerle White Wagtail Motacilla alba 2      
40 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 4      
41 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
42 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 10      
43 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 20      
44 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 16      
45 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 15      
46 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 6      
47 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
48 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
49 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
50 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
51 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 6      
52 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
53 Ravn Common Raven Corvus corax 13      
54 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 250      
55 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 6      
56 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
57 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 70      
58 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 8      
59 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 1      
60 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 6      
61 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
62 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 6      
Antall arter 62

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793