Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
17. Kristi Himmelfartsdag
27. Pinsedag
28. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 12 9 3  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 26      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 2      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 2      
6 Knekkand Garganey Anas querquedula 2      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 3 1 2  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 19   3  
9 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri 1      
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 43 29 13  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 4   1  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2 2    
13 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 45 45    
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 4 4    
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 1 1    
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 89 74 12  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 19 10 9  
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
19 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
20 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1 1    
21 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus 2      
22 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
23 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
24 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
25 Trane Common Crane Grus grus 6      
26 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 65 60    
27 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
28 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 27      
29 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 10      
30 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos 1      
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
32 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 3      
33 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4 1    
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
35 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
36 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 5      
37 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
38 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 11 7    
39 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 20      
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
41 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 40      
42 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 5      
43 Alke Razorbill Alca torda 1      
44 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1      
45 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
46 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
47 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 10      
48 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
49 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
50 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
51 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
52 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 30      
53 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 4      
54 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
55 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 21      
56 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
57 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8      
58 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
59 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 12      
60 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 3      
61 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 3      
62 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 24      
- Steinskvett, underarten leucorhoa Greenland Wheatear Oenanthe oenanthe leucorhoa 6      
63 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
64 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
65 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
66 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
67 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
68 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 10      
69 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 13      
70 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 35      
71 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
72 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 3      
73 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
74 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
75 Kjøttmeis Great Tit Parus major 3      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
78 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2   2  
79 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
80 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 3   3  
81 Ravn Common Raven Corvus corax 4      
82 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 40      
83 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 6      
84 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
85 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
86 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 4      
87 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
88 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 11      
89 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
90 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 18      
91 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 14      
92 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 92

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC
BirkelandGeirGBI
BunesVegardVBU
GundersenGunnarGGU
RøerJan ErikJER
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Seviksmarka
Sevika øst
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:30 10:30 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø     X  
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:40 12:15 455 36 273
4 04:40 12:15 455 9 68
5 04:40 12:15 455 21 159
6 04:40 12:15 455 6 45
7 04:40 12:15 455 9 68
8 04:40 12:15 455 18 136
9 04:40 12:15 455 18 136
10 04:40 12:15 455 9 68
11 04:40 12:15 455 12 91
2 (="Be") 04:40 14:15 575 9 86
SUM         1132

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793