Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2017
Frivillige 2016
Frivillige 2015
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Overnatting
Omvisning
Skoleprosjekt
Publikasjoner
2011-2017
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 2017
<< I dag >>
 MTOTFLS
44     12345
45 6789101112
46 13141516171819
47 20212223242526
48 27282930      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 6      
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 1      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 45   43  
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 4      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 36   10  
6 Bergand Greater Scaup Aythya marila 1   1  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 27 5 3  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 145 2 132  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3      
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4 3    
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 5 1 4  
13 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus 1      
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 149 107 2  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 12 2 4  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 20 8 6  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
18 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
19 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 2 1    
20 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
21 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1      
22 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 50      
24 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola 2      
25 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus 1 1    
26 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 47 5    
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 1 1    
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 125 76 8  
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 30 28    
30 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 460 457 3  
31 Lomvi Common Murre Uria aalge 11 6 5  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 16 16    
32 Alke Razorbill Alca torda 155 149 6  
33 Alkekonge Little Auk Alle alle 60 22 38  
34 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 17      
35 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
36 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 7      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 17      
38 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 10      
39 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 31      
40 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 8      
41 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 7      
42 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 31      
43 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 22      
44 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 35      
45 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 73      
46 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 6      
47 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 21      
48 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
49 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
- Gransanger, underarten tristis Siberian chiffchaff Phylloscopus collybita tristis 2      
50 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 17      
51 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva 1      
52 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus 5      
53 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
54 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
55 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
56 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 22      
57 Kjøttmeis Great Tit Parus major 15      
58 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 2      
59 Skjære Common Magpie Pica pica 7      
60 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 80      
61 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
62 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 71      
63 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 448      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 59      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
67 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 9      
68 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 15      
69 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
70 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 5      
71 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 1      
72 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 30      
73 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 123 43    
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Carduelis flammea flammea 3      
74 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 1      
- Korsnebber Loxia sp. Loxia sp. 5      
75 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 9      
76 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
77 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 2      
78 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
Antall arter 78

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
LangbråtenJonasJLA
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Borhauggarden
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:00 11:00 X   180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land     X  
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:10 08:00 50 36 30
4 07:10 09:35 145 9 21
5 07:10 09:35 145 21 50
6 07:00 13:00 360 6 36
7 07:00 13:00 360 9 54
8 07:00 13:00 360 18 108
9 07:00 13:00 360 18 108
10 07:00 09:30 150 9 22
11 07:00 13:00 360 12 72
SUM         503

Tilleggsinformasjon
Wind NW

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793