Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2018
Program
Foredrag
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2018
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 26   4  
3 Snadderand Gadwall Anas strepera 3      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 2      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 9      
6 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 27 4 23  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 44 5 5  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 34 13 21  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2   2  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 20 20    
11 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 24 24    
13 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2 2    
14 Islom Great Northern Loon Gavia immer 2 1    
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 45 32 13  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 43 14 18  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 21 7 11  
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
19 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
20 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1 1    
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
22 Trane Common Crane Grus grus 3      
23 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 66 60 4  
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
25 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
26 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
27 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1 1    
28 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 18 11    
29 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5 1    
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
31 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 3 3    
32 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus 1      
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 114 16 40  
34 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 17      
35 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 60 12 2  
36 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15 3 2  
37 Lomvi Common Murre Uria aalge 1   1  
38 Alke Razorbill Alca torda 3 2    
39 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
40 Skogdue Stock Dove Columba oenas 3      
41 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 24      
42 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
43 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 4      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 55      
45 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 42      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 184 31    
47 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
48 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 12      
49 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 21      
50 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 6      
51 Linerle White Wagtail Motacilla alba 18      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
52 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
53 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
54 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 8      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 45      
57 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 7      
58 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 5      
59 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
60 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
61 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 15      
62 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 9      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 11      
64 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 10      
65 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 44      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 6      
67 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
68 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
69 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 15      
70 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 4      
71 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 101      
72 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 5      
73 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
74 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 22 6    
75 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 24      
76 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
77 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 35      
78 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
79 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 11      
80 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
81 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 22      
82 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 27      
83 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
84 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 1      
85 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 2      
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 1      
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LebusKonstantinKLE
PiculoRubénRPM
HøgsåsTor EgilTHØ
JørgensenFinnFIJ
KlosterTorbjørnTOK
LangbråtenJonasJLA
Maløya TorlandKlausKMT
TveitenSigmundSTV
WeenEgilEGW

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:35 08:30 X X 175
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:55 10:50 355 36 213
4 04:55 10:50 355 9 53
5 04:30 10:30 360 21 126
6 04:40 10:40 360 6 36
7 04:40 10:40 360 9 54
8 04:40 10:40 360 18 108
9 04:40 10:40 360 18 108
10 04:40 10:40 360 9 54
11 04:40 10:40 360 12 72
SUM         824

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793