Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2005
<< I dag >>
 MTOTFLS
17             1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031          


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 30      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 22      
5 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
6 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 40      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 30   30  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3 1 2  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5 4    
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 7 7    
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 2 2    
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 20 20    
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 25   15  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 17   5  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 2 2    
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
17 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
18 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 30 15    
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 20      
21 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 8      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 10      
23 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 1      
25 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 120      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 6      
28 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
29 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 20      
30 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
31 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 22      
32 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 4      
33 Storjo Great Skua Stercorarius skua 2 1 1  
34 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 31 11    
35 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 50      
36 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 40      
37 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 65      
38 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
39 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 6   5  
40 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 3 3    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 6   6  
41 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 5   5  
42 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
43 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
44 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 7      
45 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
46 Tårnseiler Common Swift Apus apus 55      
47 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
48 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 7      
49 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 200      
50 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 20      
51 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
52 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
53 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
54 Linerle White Wagtail Motacilla alba 15      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 15      
55 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
56 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
57 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 10      
58 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 50      
59 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
60 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
61 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
62 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 4      
63 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 20      
64 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 2      
65 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 5      
66 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 12      
67 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
68 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
69 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
70 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
71 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
72 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 5      
73 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 4      
74 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 4      
75 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 2      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 20      
78 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
79 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 10      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 4      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 100      
83 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
84 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
85 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 6      
86 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
87 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 30      
88 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
89 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 4      
Antall arter 89

Observatører
EtternavnFornavnInit
BunesVegardVBU
GundersenGunnarGGU
LorentzenNils HelgeNHL
Maløya TorlandKlausKMT
Sjolte RankePeterPSR

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land     X  
Terreng X      
Sjø     X  
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:15 23:59 1184 36 710
4 04:15 23:59 1184 9 177
5 04:15 23:59 1184 21 414
6 04:15 23:59 1184 6 118
7 04:15 23:59 1184 9 177
8 04:15 23:59 1184 18 355
9 04:15 23:59 1184 18 355
10 04:15 23:59 1184 9 177
11 04:15 23:59 1184 12 236
SUM         2723

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793