Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2011
<< I dag >>
 MTOTFLS
13         123
14 45678910
15 11121314151617
16 18192021222324
17 252627282930  


17. Palmesøndag
21. Skjærtorsdag
22. Langfredag
24. Påskedag
25. 2. Påskedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 4      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 30      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 2      
5 Snadderand Gadwall Anas strepera 1      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 9      
8 Knekkand Garganey Anas querquedula 2      
9 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2      
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 47      
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 3   3  
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 46 46    
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 6   1  
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1 1    
15 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1      
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 26 6    
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 6      
18 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
20 Trane Common Crane Grus grus 3      
21 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
22 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
23 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 82      
24 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
26 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
27 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
28 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5      
29 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 35      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 30      
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 20      
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 20      
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
35 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 25      
36 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 17      
38 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 30      
39 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 25      
40 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 4      
41 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 15      
42 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
43 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
44 Linerle White Wagtail Motacilla alba 12      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
45 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
46 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
47 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
48 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
49 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 24      
50 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
51 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
52 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
53 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 1      
54 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
55 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 7      
56 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
58 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
59 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
60 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
61 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 6      
62 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 3      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 25      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 10      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
67 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 91      
68 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1      
69 Gulirisk European Serin Serinus serinus 1      
70 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
71 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
72 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 15      
73 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 19      
74 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 4      
75 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 40      
76 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 2      
77 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 8      
Antall arter 77

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:55 15:30 X X 635
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:45 13:30 525 36 315
4 04:45 13:30 525 9 78
5 04:45 13:30 525 21 183
6 04:45 13:30 525 6 52
7 04:45 13:30 525 9 78
8 04:45 13:30 525 18 157
9 04:45 13:30 525 18 157
10 04:45 13:30 525 9 78
11 04:45 13:30 525 12 105
SUM         1207

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793