Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
40   123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Sædgås Bean Goose Anser fabalis 1   1  
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 6   1  
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 20   8  
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 16      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 67      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 2 2    
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 38 3 6  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 9   9  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 9   9  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 5   5  
12 Islom Great Northern Loon Gavia immer 2   2  
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 246 61 185  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 6 1 1  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1      
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
17 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
18 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 3      
19 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
20 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
21 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1   1  
22 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 4   1  
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 6 5 1  
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
27 Storjo Great Skua Stercorarius skua 4 2 2  
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 4 2 2  
29 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 2   2  
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 108 50 30  
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 71 5 20  
32 Lomvi Common Murre Uria aalge 42   41  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 30 1 29  
33 Alke Razorbill Alca torda 6   6  
34 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
35 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
36 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 3      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 18      
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 3   3  
39 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 44      
40 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 15      
41 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
42 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 10      
43 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
44 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 3      
45 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
46 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
47 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 7      
48 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
49 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
50 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
51 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
52 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 20      
53 Kjøttmeis Great Tit Parus major 9      
54 Skjære Common Magpie Pica pica 14      
55 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 66      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 400      
58 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 18      
59 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 9      
60 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 260      
61 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 400      
62 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 11      
63 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 25 22    
64 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 11      
65 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 3      
66 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 31      
67 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 27      
68 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 68

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
BurgasAlbertABR
LangbråtenJonasJLA
LopezAidaALG
WoldMargretheMWO

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sjøfuglbua
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:35 10:30 X   175
10:35 12:35   X 120
15:50 18:40   X 170
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 12:15 12:45 30 21 10
6 07:15 08:15 60 6 6
6 12:15 12:45 30 6 3
7 12:15 12:45 30 9 4
8 07:15 08:15 60 18 18
8 12:15 12:45 30 18 9
9 07:15 08:15 60 18 18
9 12:15 12:45 30 18 9
11 12:15 12:45 30 12 6
SUM         84

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793