Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2018
<< I dag >>
 MTOTFLS
401234567
41 891011121314
42 15161718192021
43 22232425262728
44 293031        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 3      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 80   2  
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 17 1    
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 98 2    
6 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 23      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 2   2  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2   2  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 3   3  
12 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1   1  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
13 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis 1      
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 14 2 8  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 15 7 1  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 8 1    
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
18 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
19 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
20 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
21 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
22 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 9   1  
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 11      
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2 2    
25 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2   1  
26 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 46 14 19  
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 2      
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 340 20 62  
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 103 10 12  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1      
30 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
31 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 3      
32 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 1      
33 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 88      
34 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 248      
35 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 6      
36 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
37 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 23      
38 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 24      
39 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
40 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 31      
41 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
42 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 8      
43 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
44 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 44      
45 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 17      
46 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 374 56    
47 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
48 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
49 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 17      
50 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
51 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 95      
52 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
53 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 3      
54 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 30      
55 Kjøttmeis Great Tit Parus major 11      
56 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 5      
57 Skjære Common Magpie Pica pica 21      
58 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 140 26    
59 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
60 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 228 54    
61 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 1437 259    
62 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 26      
63 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 11      
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 93      
65 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 61 14    
66 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 18      
67 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 3      
68 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 8      
69 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 6      
Antall arter 69

Observatører
EtternavnFornavnInit
GarcíaRafaelRAG
LopezAidaALG
MirandaIsabelIMI
PiculoRubénRPM

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:15 11:15 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:30 11:45 255 36 153
4 07:30 14:50 440 9 66
5 07:20 14:20 420 21 147
6 05:15 14:35 560 6 56
7 05:15 14:35 560 9 84
8 05:15 14:35 560 18 168
9 05:15 14:35 560 18 168
10 05:15 14:35 560 9 84
11 05:15 14:35 560 12 112
Perleugle 20:30 23:45 195 0 0
SUM         1038

Tilleggsinformasjon
Pygmy 0515-0715; 1850-2030

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793