Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
141234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 4 4    
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 42 3    
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 9   2  
5 Snadderand Gadwall Anas strepera 6      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 118 8 13  
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 25      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 8      
9 Knekkand Garganey Anas querquedula 4      
10 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 13   2  
11 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 6   6  
12 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 85 3    
13 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 53 7 46  
14 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 15      
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 7 3 1  
16 Laksand Goosander Mergus merganser 3   1  
17 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 4 2 2  
18 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1      
19 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 41 6 35  
20 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 24 5 10  
21 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 17 1 6  
22 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
23 Svartglente Black Kite Milvus migrans 1      
24 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
25 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
26 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
27 Trane Common Crane Grus grus 6      
28 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 30 18    
29 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius 2      
30 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 7   1  
31 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 1      
32 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
33 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
34 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 4 2    
35 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
36 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 18      
37 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 5   2  
38 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4      
39 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 3      
40 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 30   23  
41 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 113   9  
42 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
43 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 26      
44 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 32      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 42   42  
45 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 19      
46 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
47 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 46      
48 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 143      
49 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 131 7    
50 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 9      
51 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris 1      
52 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 8      
53 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 156      
54 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
55 Linerle White Wagtail Motacilla alba 68      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
56 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 3      
57 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
58 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 34      
59 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 7      
60 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
61 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 96      
62 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
63 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
64 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 82      
65 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 45      
66 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
67 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 13      
68 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 23      
69 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 36      
70 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
71 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 6      
72 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
73 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
74 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 18      
75 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 4      
76 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 41      
77 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
78 Ravn Common Raven Corvus corax 3      
79 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 34      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 23      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 31      
83 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
84 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 19      
85 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
86 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 58      
87 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 9      
88 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
89 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 12      
90 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana 1      
91 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 11      
Antall arter 91

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
PiculoRubénRPM
BerntsenMartonMBE
Maløya TorlandKlausKMT
NilsenFinnFNI
TjessemFredrikFRT
TveitenSigmundSTV

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Grettestø
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:00 09:00 X   180
09:01 10:00 X   59
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:15 11:30 375 36 225
4 05:10 11:30 380 9 57
5 04:55 11:00 365 21 127
6 05:05 11:15 370 6 37
7 05:05 11:15 370 9 55
8 05:05 11:15 370 18 111
9 05:05 11:15 370 18 111
10 05:05 11:15 370 9 55
11 05:05 11:15 370 12 74
SUM         853

Tilleggsinformasjon
Foggy the first 2 hours

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793