Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
18         123
19 45678910
20 11121314151617
21 18192021222324
22 25262728293031


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 122 122    
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 2755 2755    
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brent Goose Branta bernicla hrota 2755 2755    
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 33 9 6  
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 2 2    
6 Snadderand Gadwall Anas strepera 1 1    
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 12      
8 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
9 Taffeland Common Pochard Aythya ferina 1 1    
10 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 15 11 4  
11 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 25 3 4  
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 31 6 25  
13 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 31 11 10  
14 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3   3  
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 36 20 16  
16 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
17 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 135 128 7  
18 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 8 4 4  
19 Islom Great Northern Loon Gavia immer 5 5    
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
20 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 169 90 75  
21 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 43 17 24  
22 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 75 53 22  
23 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 8 1 7  
24 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
25 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
26 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
27 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 29 21    
28 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 3      
29 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 5      
30 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2      
31 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 15 6    
32 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 8 3    
33 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 9      
35 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
36 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 5      
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 11 8 3  
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 109 67 8  
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 45      
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 84 8    
41 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 73 11    
42 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 6 6    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
43 Lomvi Common Murre Uria aalge 1   1  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2 1 1  
44 Alke Razorbill Alca torda 3 3    
45 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
46 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
47 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
48 Tårnseiler Common Swift Apus apus 6      
49 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
50 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 38      
51 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 4      
52 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 83 45    
53 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 12 4    
54 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 31      
55 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 13      
56 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
- Gulerle, underarten thunbergi Grey-headed Wagtail Motacilla flava thunbergi 1      
57 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
58 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
59 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
60 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 7      
61 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 44      
62 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
63 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
64 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
65 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
66 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 9      
67 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 9      
68 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
69 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 5      
70 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
71 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 14      
72 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
73 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
74 Kjøttmeis Great Tit Parus major 4      
75 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
76 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 50      
77 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 60      
78 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 33      
79 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
80 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 12      
81 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 12      
82 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 10      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
84 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 22      
85 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 15      
86 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 1      
87 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 8      
88 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 88

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
StolzChristianCHS
BerntsenMartonMBE
HalsJon LudvigJLH
LangbråtenJonasJLA
SteinsetOle KnutOKS

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Sevika
Steinodden
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:55 07:55 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:15 10:35 380 36 228
4 04:15 10:35 380 9 57
5 03:55 10:05 370 21 129
6 04:05 10:20 375 6 37
7 04:05 10:20 375 9 56
8 04:05 10:20 375 18 112
9 04:05 10:20 375 18 112
10 04:05 10:20 375 9 56
11 04:05 10:20 375 12 75
SUM         864

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793