Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2018
Program
Foredrag
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2018
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2018
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
23 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Laksand Goosander Mergus merganser
28 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
30 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
31 Islom Great Northern Loon Gavia immer
32 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
33 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
34 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
35 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
36 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
37 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
38 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
39 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
40 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
41 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
42 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
43 Kuhegre Cattle Egret Bulbulcus ibis
44 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
45 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
46 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
47 Glente Red Kite Milvus milvus
48 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
49 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
50 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
51 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
52 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
53 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
54 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
55 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
57 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
58 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
59 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
60 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
61 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
62 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
63 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
64 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
65 Trane Common Crane Grus grus
66 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
67 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
79 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
80 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
81 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
82 Brushane Ruff Calidris pugnax
83 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
84 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
85 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
86 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
87 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
88 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
89 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
90 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
91 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
92 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
93 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
94 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
95 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
96 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
97 Flekksnipe Spotted Sandpiper Actitis macularia
98 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
99 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
100 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
101 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
102 Storjo Great Skua Stercorarius skua
103 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
104 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
105 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
106 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
107 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
108 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
109 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
110 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
111 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
112 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
113 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
114 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
115 Lomvi Common Murre Uria aalge
116 Alke Razorbill Alca torda
117 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
118 Alkekonge Little Auk Alle alle
119 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
120 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
121 Skogdue Stock Dove Columba oenas
122 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
123 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
124 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
125 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
126 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
127 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
128 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
129 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
130 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
131 Tårnseiler Common Swift Apus apus
132 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
133 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
134 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
135 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
136 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
137 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
138 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
139 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
140 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
141 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
142 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
143 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
144 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
145 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
146 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
147 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
148 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
149 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
150 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
151 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
152 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
153 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
154 Linerle White Wagtail Motacilla alba
155 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
156 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
157 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
158 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
159 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
160 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
161 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
162 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
163 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
164 Asiasvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
165 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
166 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
167 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
168 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
169 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
170 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
171 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
172 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
173 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
174 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
175 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
176 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
177 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
178 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
179 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
180 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
181 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
182 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
183 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
184 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
185 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
186 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
187 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
188 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
189 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
190 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
191 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
192 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
193 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
194 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
195 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
196 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
197 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
198 Kjøttmeis Great Tit Parus major
199 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
200 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
201 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
202 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
203 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
204 Skjære Common Magpie Pica pica
205 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
206 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
207 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
208 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
209 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
210 Ravn Common Raven Corvus corax
211 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
212 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
213 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
214 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
215 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
216 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
217 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
218 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
219 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
220 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
221 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
222 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
223 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
224 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
225 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
226 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
227 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
228 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
229 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
230 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
231 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
232 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
233 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 233

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793