Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2019
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2019
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
6 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
7 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
8 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
9 Snadderand Gadwall Anas strepera
10 Krikkand Common Teal Anas crecca
11 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
12 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
13 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
14 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
15 Bergand Greater Scaup Aythya marila
16 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
17 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
18 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
19 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
20 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
21 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
22 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
23 Laksand Goosander Mergus merganser
24 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
25 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
26 Islom Great Northern Loon Gavia immer
27 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
28 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
29 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
30 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
31 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
32 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
33 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
34 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
35 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
36 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
37 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
38 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
39 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
40 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
41 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
42 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
43 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
44 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
45 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
46 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
47 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
48 Trane Common Crane Grus grus
49 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
50 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
51 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
52 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
53 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
54 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
55 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
56 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
57 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
58 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
59 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
60 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
61 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
62 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
63 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
64 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
65 Storjo Great Skua Stercorarius skua
66 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
67 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
68 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
69 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
70 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
71 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
72 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
73 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
74 Lomvi Common Murre Uria aalge
75 Alke Razorbill Alca torda
76 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
77 Alkekonge Little Auk Alle alle
78 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
79 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
80 Skogdue Stock Dove Columba oenas
81 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
82 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
83 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
84 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
85 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
86 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
87 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
88 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
89 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
90 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
91 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
92 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
93 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
94 Linerle White Wagtail Motacilla alba
95 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
96 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
97 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
98 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
99 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
100 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
101 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
102 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
103 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
104 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
105 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
106 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
107 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
108 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
109 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
110 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
111 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
112 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
113 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
114 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
115 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
116 Kjøttmeis Great Tit Parus major
117 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
118 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
119 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
120 Skjære Common Magpie Pica pica
121 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
122 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
123 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
124 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
125 Ravn Common Raven Corvus corax
126 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
127 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
128 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
129 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
130 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
131 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
132 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
133 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
134 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
135 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
136 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
137 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
138 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
139 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
140 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 140

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793