Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1996
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1996
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
28 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
33 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
34 Islom Great Northern Loon Gavia immer
35 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
36 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
37 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
38 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
39 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
40 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
41 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
42 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
43 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
44 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
45 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
46 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
47 Glente Red Kite Milvus milvus
48 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
49 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
50 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
51 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
52 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
53 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
54 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
55 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
57 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
58 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
59 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
60 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
61 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
62 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
63 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
64 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
65 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
66 Trane Common Crane Grus grus
67 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
79 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
80 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
81 Brushane Ruff Calidris pugnax
82 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
83 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
84 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
85 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
86 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
87 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
88 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
89 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
90 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
91 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
92 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
93 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
94 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
95 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
96 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
97 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
98 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
99 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
100 Storjo Great Skua Stercorarius skua
101 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
102 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Larus philadelphia
103 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
104 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
105 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
106 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
107 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
108 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
109 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
110 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
111 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
112 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
113 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
114 Lomvi Common Murre Uria aalge
115 Alke Razorbill Alca torda
116 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
117 Alkekonge Little Auk Alle alle
118 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
119 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
120 Skogdue Stock Dove Columba oenas
121 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
122 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
123 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
124 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
125 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
126 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
127 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
128 Tårnseiler Common Swift Apus apus
129 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
130 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
131 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
132 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
133 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
134 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
135 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
136 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
137 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
138 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
139 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
140 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
141 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
142 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
143 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
144 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
145 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
146 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
147 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
148 Linerle White Wagtail Motacilla alba
149 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
150 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
151 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
152 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
153 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
154 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
155 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
156 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
157 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
158 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
159 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
160 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
161 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
162 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
163 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
164 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
165 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
166 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
167 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
168 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
169 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
170 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
171 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
172 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
173 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
174 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
175 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
176 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
177 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
178 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
179 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
180 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
181 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
182 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
183 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
184 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
185 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
186 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
187 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
188 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
189 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
190 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
191 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
192 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
193 Kjøttmeis Great Tit Parus major
194 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
195 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
196 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
197 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
198 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
199 Skjære Common Magpie Pica pica
200 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
201 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
202 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
203 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
204 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
205 Ravn Common Raven Corvus corax
206 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
207 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
208 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
209 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
210 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
211 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
212 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
213 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
214 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
215 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
216 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
217 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
218 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
219 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
220 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
221 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
222 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
223 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
224 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
225 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
226 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
227 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
228 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
229 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
230 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
231 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 231

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793