Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2011
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2011
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
31 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
32 Islom Great Northern Loon Gavia immer
33 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
34 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
35 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
36 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
37 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
38 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
39 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
40 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
41 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
42 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Oceanodroma leucorhoa
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
47 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
48 Svartglente Black Kite Milvus migrans
49 Glente Red Kite Milvus milvus
50 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
51 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
52 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
53 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
54 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
55 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
56 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
57 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
58 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
59 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
60 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
61 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
62 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
63 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
64 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
65 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
66 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
67 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
68 Trane Common Crane Grus grus
69 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
70 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
71 Rødbrystlo Caspian Plover Charadrius asiaticus
72 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
73 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
74 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
75 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
76 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
77 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
78 Sandløper Sanderling Calidris alba
79 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
80 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
81 Bonapartesnipe White-rumped Sandpiper Calidris fuscicollis
82 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
83 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
84 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
85 Brushane Ruff Calidris pugnax
86 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
87 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
88 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
89 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
90 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
91 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
92 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
93 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
94 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
95 Damsnipe Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis
96 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
97 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
98 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
99 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
100 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
101 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
102 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
103 Storjo Great Skua Stercorarius skua
104 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
105 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
106 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
107 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
108 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
109 Gulbeinmåke Yellow-legged Gull Larus michahellis
110 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
111 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
112 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
113 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
114 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
115 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
116 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
117 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
118 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
119 Lomvi Common Murre Uria aalge
120 Alke Razorbill Alca torda
121 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
122 Alkekonge Little Auk Alle alle
123 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
124 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
125 Skogdue Stock Dove Columba oenas
126 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
127 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
128 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
129 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
130 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
131 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
132 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
133 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
134 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
135 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
136 Tårnseiler Common Swift Apus apus
137 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
138 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
139 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
140 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
141 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
142 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
151 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
152 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
153 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
154 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
155 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
156 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
157 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
158 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
159 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
160 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
161 Linerle White Wagtail Motacilla alba
162 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
163 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
164 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
165 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
166 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
167 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
168 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
169 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
170 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
171 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
172 Ørkensteinskvett Desert Wheatear Oenanthe deserti
173 Steintrost Rock Thrush Monticola saxatilis
174 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
175 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
176 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
177 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
178 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
179 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
180 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
181 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
182 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
183 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
184 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
185 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans
186 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
187 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
188 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
189 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
190 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
191 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
192 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
193 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
194 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
195 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
196 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
197 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
198 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
199 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
200 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
201 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
202 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
203 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
204 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
205 Kjøttmeis Great Tit Parus major
206 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
207 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
208 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
209 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
210 Skjære Common Magpie Pica pica
211 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
212 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
213 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
214 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
215 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
216 Ravn Common Raven Corvus corax
217 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
218 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
219 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
220 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
221 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
222 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
223 Gulirisk European Serin Serinus serinus
224 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
225 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
226 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
227 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
228 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
229 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
230 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
231 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
232 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
233 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
234 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
235 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
236 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
240 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
241 Rødbrystspurv Gray-necked Bunting Emberiza buchanani
242 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
243 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
244 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 244

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793