Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2018
Program
Foredrag
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2018
Frivillige 2017
Frivillige 2016
Frivillige 2015
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2018
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2018
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
7 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
8 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
11 Snadderand Gadwall Anas strepera
12 Krikkand Common Teal Anas crecca
13 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
14 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
15 Knekkand Garganey Anas querquedula
16 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
17 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
24 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
25 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
26 Laksand Goosander Mergus merganser
27 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
28 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
29 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
30 Islom Great Northern Loon Gavia immer
31 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
32 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
33 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
34 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
35 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
36 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
37 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
38 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
39 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
40 Glente Red Kite Milvus milvus
41 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
42 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
43 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
44 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
45 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
46 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
47 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
48 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
49 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
50 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
51 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
52 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
53 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
54 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
55 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
56 Trane Common Crane Grus grus
57 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
58 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
59 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
60 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
61 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
62 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
63 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
64 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
65 Sandløper Sanderling Calidris alba
66 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
67 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
68 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
69 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
70 Brushane Ruff Calidris pugnax
71 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
72 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
73 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
74 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
75 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
76 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
77 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
78 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
79 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
80 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
81 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
82 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
83 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
84 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
85 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
86 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
87 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
88 Storjo Great Skua Stercorarius skua
89 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
90 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
91 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
92 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
93 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
94 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
95 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
96 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
97 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
98 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
99 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
100 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
101 Lomvi Common Murre Uria aalge
102 Alke Razorbill Alca torda
103 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
104 Alkekonge Little Auk Alle alle
105 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
106 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
107 Skogdue Stock Dove Columba oenas
108 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
109 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
110 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
111 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
112 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
113 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
114 Tårnseiler Common Swift Apus apus
115 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
116 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
117 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
118 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
119 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
120 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
121 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
122 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
123 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
124 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
125 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
126 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
127 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
128 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
129 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
130 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
131 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
132 Linerle White Wagtail Motacilla alba
133 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
134 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
135 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
136 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
137 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
138 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
139 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
140 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
141 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
142 Asiasvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
143 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
144 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
145 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
146 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
147 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
148 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
149 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
150 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
151 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
152 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
153 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
154 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
155 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
156 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
157 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
158 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
159 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
160 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
161 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
162 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
163 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
164 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
165 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
166 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
167 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
168 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
169 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
170 Kjøttmeis Great Tit Parus major
171 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
172 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
173 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
174 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
175 Skjære Common Magpie Pica pica
176 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
177 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
178 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
179 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
180 Ravn Common Raven Corvus corax
181 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
182 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
183 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
184 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
185 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
186 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
187 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
188 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
189 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
190 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
191 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
192 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
193 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
194 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
195 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
196 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
197 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
198 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
199 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
200 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
201 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
202 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
203 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 203

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793