Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1993
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 8      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 6      
6 Knekkand Garganey Anas querquedula 1      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2 2    
9 Bergand Greater Scaup Aythya marila 2 2    
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 22 11 11  
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 1   1  
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 66 25 41  
13 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
14 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2 2    
16 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 25 25    
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 47 47    
- Storlom/Islom Black-throated Loon/Great Northern Loon Gavia arctica/immer 4 4    
17 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 11 11    
18 Islom Great Northern Loon Gavia immer 4 3    
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
19 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1 1    
20 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 27 27    
21 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 9 9    
22 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 29 25    
23 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1 1    
24 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 108 68    
25 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 8      
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 3      
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
28 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
29 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 30      
30 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5      
31 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 28      
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
34 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 2      
35 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
36 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 4      
37 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus 3 3    
- Ub. polar-/tyvjo Stercorarius pomarinus/parasiticus Stercorarius pomarinus/parasiticus 1   1  
38 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 100      
39 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 40      
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 80 30    
41 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
42 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides 1      
43 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40 20    
44 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 2 2    
45 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 19 19    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 56 56    
46 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 11 11    
47 Alke Razorbill Alca torda 4      
48 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 4 4    
49 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
50 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
51 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 6      
52 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
53 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
54 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
55 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 3      
56 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 100      
57 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 1      
58 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 30      
59 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
60 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
61 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8      
62 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
63 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
64 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
65 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 3      
66 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 20      
67 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
68 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
69 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 4      
70 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 4      
71 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 1      
72 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
73 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
74 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
75 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 8      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 2      
78 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
79 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
80 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
81 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
82 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 8      
83 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
84 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 3      
85 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 25      
86 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 5      
87 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 6      
88 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 88

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:00 11:30 X   390
12:15 13:00 X   45
13:45 14:30 X   45
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793