Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1993
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 1      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 2      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 13      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 4      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 1      
- Storlom/Islom Black-throated Loon/Great Northern Loon Gavia arctica/immer 1      
9 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 40 40    
10 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 6      
11 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
12 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 26 11    
13 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 23      
14 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
15 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
16 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 3      
17 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
18 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 21      
19 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
20 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 9      
21 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
22 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 50      
23 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 30      
24 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 20      
25 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 20      
26 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
27 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 2      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 4      
28 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 2      
29 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
30 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
31 Tårnseiler Common Swift Apus apus 4      
32 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
33 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 25      
34 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 1      
35 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
36 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
37 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
38 Linerle White Wagtail Motacilla alba 6      
39 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
40 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
41 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
42 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
43 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
44 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
45 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
46 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
47 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 20      
48 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans 1      
49 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 5      
50 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
51 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
52 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
53 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
54 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
55 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
56 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
57 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
58 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
59 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
60 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 6      
61 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
62 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
63 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 3      
64 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 25      
65 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 2      
66 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
67 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 67

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793