Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2004
<< I dag >>
 MTOTFLS
18           12
19 3456789
20 10111213141516
21 17181920212223
22 24252627282930
23 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20      
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
4 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1 1    
5 Bergand Greater Scaup Aythya marila 1 1    
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 70 55    
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 29 21 8  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 4 4    
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1 1    
10 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 132 132    
11 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1 1    
12 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1 1    
13 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 23 14 9  
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 13 4 9  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 24 24    
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 13 8 5  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 10 8    
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 18      
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 7      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 29      
24 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 3      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
26 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
27 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
28 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 2 2    
29 Storjo Great Skua Stercorarius skua 5   5  
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 45 45    
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 70 20    
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50 30    
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
35 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 27 12 15  
36 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1 1    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 15 15    
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 4 4    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 40 26 14  
38 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
40 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
41 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
42 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 15      
43 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 50      
44 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
45 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 15      
46 Linerle White Wagtail Motacilla alba 6      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 6      
47 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
48 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 8      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
51 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
52 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
53 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
54 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 4      
55 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
56 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
57 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
58 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
59 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
60 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
61 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
62 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 6      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 12      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 20      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
67 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
68 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
69 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
70 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
71 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 30      
72 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 25      
73 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
Antall arter 73

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793