Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2006
<< I dag >>
 MTOTFLS
13           12
14 3456789
15 10111213141516
16 17181920212223
17 24252627282930


9. Palmesøndag
13. Skjærtorsdag
14. Langfredag
16. Påskedag
17. 2. Påskedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 30      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 10      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 40      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 50      
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 25   25  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 35      
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
11 Laksand Goosander Mergus merganser 5      
12 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1      
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 4   4  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 7   4  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 2      
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
17 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 35 20    
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 6      
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 15      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 50      
23 Brushane Ruff Calidris pugnax 1      
24 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 2      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10      
26 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
27 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 40      
28 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 15      
29 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 6      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 20      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 150      
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 30      
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50      
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
35 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
36 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 20      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 40      
39 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
40 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 250      
41 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 3      
42 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola 1      
43 Linerle White Wagtail Motacilla alba 25      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
44 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
45 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 10      
46 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 1      
47 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 60      
48 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 20      
49 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
50 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 20      
51 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 5      
52 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 5      
53 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 10      
54 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
55 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
56 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
57 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 10      
58 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
59 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
60 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 4      
61 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
62 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
64 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
65 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
66 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 70      
67 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 30      
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
69 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 40      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 15      
Antall arter 70

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793