Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2011
<< I dag >>
 MTOTFLS
17             1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031          


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 7      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4 4    
5 Snadderand Gadwall Anas strepera 2      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 4      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 3      
8 Knekkand Garganey Anas querquedula 1      
9 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1 1    
10 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 23      
11 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30 8    
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 155 148 7  
13 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 6    
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 19 15 2  
15 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
16 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 550 550    
17 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 2 1 1  
18 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 5 5    
19 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 55 45    
20 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 24 18    
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 132 118    
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 4      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 75      
25 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
26 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 12      
27 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1   1  
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
29 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
30 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 11   5  
31 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 7      
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
34 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 2      
35 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus 2 2    
- Ub. polar-/tyvjo Stercorarius pomarinus/parasiticus Stercorarius pomarinus/parasiticus 1 1    
36 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 3 1 2  
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5 2    
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 55 35    
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 210 50    
41 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 110 80    
42 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1 1    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
43 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 4 2    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 5 5    
44 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 7 3 2  
45 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 5      
46 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
47 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
48 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
49 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 130      
50 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 115 15    
51 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
52 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
53 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
54 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 3      
55 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
56 Linerle White Wagtail Motacilla alba 13      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
57 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
58 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 31      
59 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
60 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
61 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
62 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
63 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia 1      
64 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 2      
65 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
66 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
68 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
69 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 6      
70 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
71 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 37      
72 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
73 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
74 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 29      
75 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 6      
76 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
77 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 8      
78 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 15      
79 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 4      
80 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 1      
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Carduelis flammea flammea 1      
81 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 25      
82 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 1      
83 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
84 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 84

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC
StølenTommy RogerTRS

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Steinodden
Fugletjønna
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng     X  
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:30 16:15 705 36 423
4 04:30 16:15 705 9 105
5 04:30 16:15 705 21 246
6 04:30 16:15 705 6 70
7 04:30 16:15 705 9 105
8 04:30 16:15 705 18 211
9 04:30 16:15 705 18 211
10 04:30 16:15 705 9 105
11 04:30 16:15 705 12 141
31 04:30 11:00 390 9 58
32 04:30 11:00 390 9 58
33 04:30 11:00 390 9 58
34 04:30 11:00 390 9 58
SUM         1855

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793