Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2011
<< I dag >>
 MTOTFLS
39           12
40 3456789
41 10111213141516
42 17181920212223
43 24252627282930
44 31            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 35      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 16 2    
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 43      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 75      
6 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 26      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 20   20  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 27 5 22  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3 2    
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5 4 1  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2   2  
13 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1 1    
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 233 24 173  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 11   2  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 3      
18 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
19 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
20 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
21 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
22 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
23 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
24 Trane Common Crane Grus grus 2      
25 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 4   4  
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 14      
27 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 20      
28 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 12      
29 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 2 2    
30 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 300   100  
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10      
32 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
34 Storjo Great Skua Stercorarius skua 2   2  
35 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1      
36 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 6      
37 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 1   1  
38 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 80      
39 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
40 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 5 1 4  
41 Lomvi Common Murre Uria aalge 7   7  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 9   9  
42 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
43 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
44 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
45 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 100      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 1      
47 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 400      
48 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 20      
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 11      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
50 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 5      
51 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
52 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 5      
53 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 7      
54 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
55 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
56 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
57 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
58 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
59 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
60 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
61 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 5      
62 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 4      
63 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 10      
64 Kjøttmeis Great Tit Parus major 7      
65 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
66 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 18      
67 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 80      
68 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
69 Ravn Common Raven Corvus corax 23      
70 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 500      
71 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus 1      
72 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
73 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 42      
74 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 20      
75 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
76 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 26      
77 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 30      
78 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
79 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 30      
80 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 80

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
BunesVegardVBU
CopeRichardRDC
SannesSteinarSSA
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:45 16:00 X X 495
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land     X  
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793