Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
40       1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 40   14  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 7   7  
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 11      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brent Goose Branta bernicla hrota 11      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 2 2    
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 152   123  
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 21 4 9  
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 41 9 4  
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 11      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 14      
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 37 1 36  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 7 1 6  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 59   37  
13 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 88 2 76  
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 42 4 18  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 3 2 1  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 4 1  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
18 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
19 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
20 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
21 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 3      
22 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
23 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1   1  
25 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 10   3  
26 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 27   21  
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2   2  
28 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 30 2 26  
29 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10   4  
30 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 2   2  
31 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1   1  
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2   1  
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
34 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2   2  
35 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 21 13 7  
36 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 162 12 15  
37 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 48 14 5  
38 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 16   14  
39 Alke Razorbill Alca torda 3   3  
40 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 3   3  
41 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
42 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 2      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 9      
44 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 11      
45 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 99      
46 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 47   21  
47 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 5      
48 Linerle White Wagtail Motacilla alba 4      
49 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 10      
50 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 20      
51 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
52 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
53 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
54 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
55 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 8      
56 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 40      
58 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
59 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
60 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
61 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 3      
62 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 36      
63 Kjøttmeis Great Tit Parus major 20      
64 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 4      
65 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
66 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 64      
67 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1   1  
68 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 358      
69 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 4      
70 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 70      
71 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 49   4  
72 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 4      
73 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 7      
74 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 60      
75 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 52      
76 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
77 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
78 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 4      
Antall arter 78

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
NinouChristinaCNI
StolzChristianCHS
ByeFrode NordangFNB
IsaksenKjellKIS

Observasjonsturer
Sjøfuglbua
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:40 10:40 X   180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng     X  
Sjø X      
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793