Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
30             1
31 2345678
32 9101112131415
33 16171819202122
34 23242526272829
35 3031          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 9      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 20   5  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 24      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 7   2  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 29      
6 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 28      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 54 2    
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 2   2  
10 Tårnseiler Common Swift Apus apus 3      
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 2      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 5      
13 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus 1   1  
14 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
15 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 59 2    
16 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 89 9    
17 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
18 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
19 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 5 2    
20 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 43 26    
21 Brushane Ruff Calidris pugnax 36 2    
22 Sandløper Sanderling Calidris alba 20 10    
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 292 7    
24 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 9      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 16      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 2      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 33      
28 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4 1    
29 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 22 22    
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 7 3 1  
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 59 19    
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 127 14 2  
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 5 2 2  
36 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
37 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 43 16 23  
38 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 33 18 5  
39 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 66 6 60  
40 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 9 6    
41 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 12      
42 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
43 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 5      
44 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 2      
45 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
46 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
47 Skjære Common Magpie Pica pica 8      
48 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 4      
49 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
50 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 123      
51 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
52 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
53 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
54 Kjøttmeis Great Tit Parus major 8      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 13      
56 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 7      
57 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 235 10    
58 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
59 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 36      
60 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
61 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
62 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 7      
64 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 2      
65 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 8      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 21      
67 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 2      
68 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 147      
69 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
70 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
71 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 6      
72 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 5      
73 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 16      
74 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 43      
75 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 38      
76 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
77 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
78 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 88 38    
79 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
80 Linerle White Wagtail Motacilla alba 148      
81 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 117 16    
82 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 21      
83 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 30 3    
84 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 21      
85 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 51      
86 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 3      
87 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 1      
88 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 59   35  
89 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 2      
90 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 9      
91 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 6 4    
Antall arter 91

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
KleinJohannaJKL
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Grettestø
Vågsvoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:30 09:30 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:50 11:50 360 36 216
4 05:50 11:50 360 9 54
5 05:30 11:30 360 21 126
6 05:40 11:40 360 6 36
7 05:40 11:40 360 9 54
8 05:40 11:40 360 18 108
9 05:40 11:40 360 18 108
10 05:40 11:40 360 9 54
11 05:40 11:40 360 12 72
SUM         828

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793