Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1996
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1996
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Knekkand Garganey Spatula querquedula
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Snadderand Gadwall Mareca strepera
15 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Krikkand Common Teal Anas crecca
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
31 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
32 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
33 Tårnseiler Common Swift Apus apus
34 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
35 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
36 Skogdue Stock Dove Columba oenas
37 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
38 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
39 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
40 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
41 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
42 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
43 Trane Common Crane Grus grus
44 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
45 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
46 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
47 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
48 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
49 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
50 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
51 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
52 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
53 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
54 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
55 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
56 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
57 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
58 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
59 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
60 Brushane Ruff Calidris pugnax
61 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
62 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
63 Sandløper Sanderling Calidris alba
64 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
65 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
66 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
67 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
68 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
69 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
70 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
71 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
72 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
73 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
74 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
75 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
76 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
77 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
78 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
79 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Chroicocephalus philadelphia
80 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
81 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
82 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
83 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
84 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
85 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
86 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
87 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
88 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
89 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
90 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
91 Storjo Great Skua Stercorarius skua
92 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
93 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
94 Alkekonge Little Auk Alle alle
95 Lomvi Common Murre Uria aalge
96 Alke Razorbill Alca torda
97 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
98 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
99 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
100 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
101 Islom Common Loon Gavia immer
102 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
103 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
104 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
105 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
106 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
107 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
108 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
109 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
110 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
111 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
112 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
113 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
114 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
115 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
116 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
117 Glente Red Kite Milvus milvus
118 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
119 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
120 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
121 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
122 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
123 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
124 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
125 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
126 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
127 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
128 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
129 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
130 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
131 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
132 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
133 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
134 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
135 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
136 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
137 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
138 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
139 Skjære Common Magpie Pica pica
140 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
141 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
142 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
143 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
144 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
145 Ravn Common Raven Corvus corax
146 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
147 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
148 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
149 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
150 Kjøttmeis Great Tit Parus major
151 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
152 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
153 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
154 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
155 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
156 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
157 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
158 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
159 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
160 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
161 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
162 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
163 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
164 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
165 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
166 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
167 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
168 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
169 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
170 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
171 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
172 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
173 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
174 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
175 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
176 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
177 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
178 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
179 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
180 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
181 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
182 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
183 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
184 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
185 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
186 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
187 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
188 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
189 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
190 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
191 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
192 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
193 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
194 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
195 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
196 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
197 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
198 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
199 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
200 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
201 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
202 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
203 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
204 Linerle White Wagtail Motacilla alba
205 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
206 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
207 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
208 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
209 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
210 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
211 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
212 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
213 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
214 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
215 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
216 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
217 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
218 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
219 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
220 Polarsisik Arctic Redpoll Acanthis hornemanni
221 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
222 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
223 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
224 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
225 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
226 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
227 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
228 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
229 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
230 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
231 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
232 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 232

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793