Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
31       1234
32 567891011
33 12131415161718
34 19202122232425
35 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 600   600  
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1      
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 8      
4 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 3      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 26      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 40      
7 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
8 Tårnseiler Common Swift Apus apus 400      
9 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
10 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 3      
11 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
12 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 12 11    
13 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 4      
14 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 85      
15 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 40      
16 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 1      
17 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 25      
18 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
19 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 8      
20 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 11      
21 Brushane Ruff Calidris pugnax 15      
22 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 95      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 30      
25 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 35      
26 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 4      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 35      
28 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 40      
29 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 20      
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3 2 1  
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 40   40  
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50      
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
36 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1 1    
37 Storjo Great Skua Stercorarius skua 6      
38 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 1   1  
39 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 75      
40 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 22      
41 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 3      
42 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 20   11  
43 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
44 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
45 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
46 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
- Stor Lerreimsfalk 1      
47 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
48 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 1      
49 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
50 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 3      
51 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
52 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 60      
53 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 150      
54 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 35      
55 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 100      
56 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
57 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
58 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 10      
59 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 3      
60 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 5      
61 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 15      
62 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 1000      
64 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 5      
65 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
66 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
67 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
68 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 6      
69 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
70 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 35      
71 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 20      
72 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 100      
73 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 100      
74 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
75 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 90      
76 Linerle White Wagtail Motacilla alba 35      
77 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 40      
78 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 50      
79 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 7      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 35      
81 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 4      
82 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 12      
83 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 80      
84 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 25      
85 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 25      
86 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 350      
87 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera 25      
88 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 5      
89 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 16      
90 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 90

Observatører
EtternavnFornavnInit
BunesVegardVBU
FolkedalSteinSFO
GundersenGunnarGGU
HangårdAnders T.AHA

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 00:00 09:00 540 36 324
4 00:00 09:00 540 9 81
5 00:00 10:00 600 21 210
6 00:00 10:00 600 6 60
7 00:00 10:00 600 9 90
8 00:00 10:00 600 18 180
9 00:00 10:00 600 18 180
10 00:00 10:00 600 9 90
11 00:00 10:00 600 12 120
SUM         1335

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793