Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
36   123456
37 78910111213
38 14151617181920
39 21222324252627
40 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 3 1 1  
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 1      
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 3      
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 5     3
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10 2    
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 22 4 4  
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 34      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 26      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 86 19 1  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1      
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 5      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
13 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2 2    
14 Trane Common Crane Grus grus 4      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 34 32    
16 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2 1    
17 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 108 32    
18 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 16 6    
19 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
21 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1      
22 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 80 21    
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 34      
25 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
26 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1 1    
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 11 7    
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 67 17 13  
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 143 32 5  
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 5 2 1  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
32 Lomvi Common Murre Uria aalge 1 1    
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
34 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 6 3 2  
35 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 44 19 15  
36 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 23 1 10  
37 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 22 2 10  
38 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 19   6  
39 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
40 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 3      
41 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 1      
42 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 1      
43 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis 1      
44 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 4      
45 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
46 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 4      
47 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 1      
48 Skjære Common Magpie Pica pica 9      
49 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes 11   2  
50 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 28      
51 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
52 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 110      
53 Ravn Common Raven Corvus corax 4      
54 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
55 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
56 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
57 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 60      
58 Kjøttmeis Great Tit Parus major 12      
59 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 98 11    
60 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 33      
61 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 1      
62 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
64 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 23      
65 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 39      
66 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 4      
67 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 171      
68 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
69 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 7      
70 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 13      
71 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
72 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
73 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 11      
74 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 28      
75 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 11      
76 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 11      
77 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
78 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 36 29    
79 Linerle White Wagtail Motacilla alba 35      
80 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 314 15    
81 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 18 14    
82 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 115 18    
83 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 404 85    
84 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 88 65    
85 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes 3      
86 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 6      
87 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 16   16  
88 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 88 21 25  
89 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 11 10    
90 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 3      
91 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 50 39    
92 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 289 153    
93 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 39 21    
94 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 35 21    
Antall arter 94

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Vågsvoll
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:10 10:10 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:30 12:30 360 36 216
4 06:30 12:30 360 9 54
5 06:10 12:30 380 21 133
6 06:20 12:45 385 6 38
7 06:20 12:45 385 9 57
8 06:20 12:45 385 18 115
9 06:20 12:45 385 18 115
10 06:20 12:45 385 9 57
11 06:20 12:45 385 12 77
Perleugle 20:50 23:59 189 0 0
SUM         865

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793