Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Festival 2020
Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Desember 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
48             1
49 2345678
50 9101112131415
51 16171819202122
52 23242526272829
1 3031          


24. Julaften
25. 1. Juledag
26. 2. Juledag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 1      
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 16      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 140      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 155      
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 11   5  
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 13      
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 100      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4      
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 1      
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 45      
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 17      
13 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
14 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
15 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 2      
16 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2      
17 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
18 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola 1      
19 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3      
20 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 12      
21 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 200      
22 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
23 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 4      
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 15   15  
24 Alkekonge Little Auk Alle alle 28   28  
25 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 3      
26 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
27 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
28 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 45      
29 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 3      
30 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 2      
31 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
32 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 5      
33 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 3      
34 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
35 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
36 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 50      
37 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 8      
38 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
39 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor 2      
40 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
41 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 20      
42 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
43 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
44 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 70      
45 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
46 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
47 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 4      
48 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 45      
49 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 20      
50 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 2      
51 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 30      
52 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 80      
53 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 6      
54 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
Antall arter 54

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793