Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2000
<< I dag >>
 MTOTFLS
31   123456
32 78910111213
33 14151617181920
34 21222324252627
35 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 44   21  
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4 3    
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 58 3    
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 40      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 35      
6 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 4   4  
7 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
8 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1 1    
9 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 14 1 13  
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 12      
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 10   10  
13 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
14 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
15 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
16 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
17 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 11      
19 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
20 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 2      
21 Sandløper Sanderling Calidris alba 1      
22 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 100      
24 Brushane Ruff Calidris pugnax 6      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 38      
26 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
27 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
28 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 60      
29 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 15      
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 12      
31 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 5      
32 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 4      
33 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1   1  
34 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 13 1    
35 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 12 1    
36 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 35 35    
37 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 30      
38 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 70      
39 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1   1  
40 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1 1    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 1   1  
41 Tårnseiler Common Swift Apus apus 2      
42 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 1      
43 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 20      
44 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 15      
45 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
46 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
47 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 220      
48 Linerle White Wagtail Motacilla alba 30      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 30      
49 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
50 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 30      
51 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
52 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
53 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 2      
54 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
55 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
56 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
58 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
59 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 35      
60 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 30      
61 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 600      
62 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 30      
63 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 50      
65 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
66 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 10      
67 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
Antall arter 67

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793