Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 1991
<< I dag >>
 MTOTFLS
40   123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 10 10    
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2 2    
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 30      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 75      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 100      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 20      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 5   5  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1 1    
12 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1      
13 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 4 4    
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 345 45 300  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 6      
16 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
17 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 2      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1   1  
20 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 3      
21 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 100      
23 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 2      
24 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1      
25 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 200      
27 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 2      
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 30      
29 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 6   4  
30 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1      
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1      
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 100   100  
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10   10  
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 200   200  
35 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 400   400  
36 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 3   3  
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1   1  
38 Lomvi Common Murre Uria aalge 4 2 2  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 40   40  
39 Alke Razorbill Alca torda 25   25  
40 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
41 Alkekonge Little Auk Alle alle 10   10  
42 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 1      
43 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 10      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 400      
47 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
48 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 50      
49 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 3      
50 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 10      
51 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
52 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
53 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
54 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
55 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 13      
56 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 15      
58 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
59 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 20      
60 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 30      
61 Kjøttmeis Great Tit Parus major 30      
62 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 100      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 3      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
67 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 100      
68 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 150      
69 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 30      
70 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 5      
71 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 20      
72 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 50      
73 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 10      
74 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 1      
75 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
76 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 100      
77 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 77

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:00 10:40 X   160
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793