Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1991
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1991
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
24 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
27 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
28 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
32 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
33 Islom Great Northern Loon Gavia immer
34 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
35 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
36 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
37 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
38 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
39 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
40 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
41 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
42 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
43 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
44 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Oceanodroma leucorhoa
45 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
46 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
47 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
48 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
49 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
50 Glente Red Kite Milvus milvus
51 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
52 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
53 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
54 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
55 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
56 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
57 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
58 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
59 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
60 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
61 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
62 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
63 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
64 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
65 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
66 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
67 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
79 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
80 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
81 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
82 Brushane Ruff Calidris pugnax
83 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
84 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
85 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
86 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
87 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
88 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
89 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
90 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
91 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
92 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
93 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
94 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
95 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
96 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
97 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
98 Polarsvømmesnipe Grey phalarope Phalaropus fulicarius
99 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
100 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
101 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
102 Storjo Great Skua Stercorarius skua
103 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
104 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
105 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
106 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
107 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
108 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
109 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
110 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
111 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
112 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
113 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
114 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
115 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
116 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
117 Lomvi Common Murre Uria aalge
118 Alke Razorbill Alca torda
119 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
120 Alkekonge Little Auk Alle alle
121 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
122 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
123 Skogdue Stock Dove Columba oenas
124 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
125 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
126 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
127 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
128 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
129 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
130 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
131 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
132 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
133 Tårnseiler Common Swift Apus apus
134 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
135 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
136 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
137 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
138 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
139 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
140 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
141 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
142 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
143 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
144 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
145 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
146 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
147 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
148 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
149 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
150 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
151 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
152 Linerle White Wagtail Motacilla alba
153 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
154 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
155 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
156 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
157 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
158 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
159 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
160 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
161 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
162 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
163 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
164 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
165 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
166 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
167 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
168 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
169 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
170 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
171 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
172 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
173 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
174 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
175 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
176 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
177 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
178 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
179 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
180 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
181 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
182 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
183 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
184 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
185 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
186 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
187 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
188 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
189 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
190 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
191 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
192 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
193 Kjøttmeis Great Tit Parus major
194 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
195 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
196 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
197 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
198 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
199 Skjære Common Magpie Pica pica
200 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
201 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
202 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
203 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
204 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
205 Ravn Common Raven Corvus corax
206 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
207 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
208 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
209 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
210 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
211 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
212 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
213 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
214 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
215 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
216 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
217 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
218 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
219 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
220 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
221 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
222 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
223 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
224 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
225 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
226 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
227 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
228 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
229 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
230 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 230

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793