Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2019
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2019
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
6 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
7 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
8 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
11 Snadderand Gadwall Anas strepera
12 Krikkand Common Teal Anas crecca
13 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
14 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
15 Knekkand Garganey Anas querquedula
16 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
17 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
18 Bergand Greater Scaup Aythya marila
19 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
20 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
21 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
22 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
23 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
24 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
25 Laksand Goosander Mergus merganser
26 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
27 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
28 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
29 Islom Great Northern Loon Gavia immer
30 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
31 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
32 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
33 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
34 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
35 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
36 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
37 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
38 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
39 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
40 Svartglente Black Kite Milvus migrans
41 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
42 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
43 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
44 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
45 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
46 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
47 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
48 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
49 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
50 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
51 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
52 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
53 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
54 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
55 Trane Common Crane Grus grus
56 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
57 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
58 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
59 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
60 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
61 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
62 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
63 Sandløper Sanderling Calidris alba
64 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
65 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
66 Brushane Ruff Calidris pugnax
67 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
68 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
69 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
70 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
71 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
72 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
73 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
74 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
75 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
76 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
77 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
78 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
79 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
80 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
81 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
82 Storjo Great Skua Stercorarius skua
83 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
84 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
85 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
86 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
87 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
88 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
89 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
90 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
91 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
92 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
93 Lomvi Common Murre Uria aalge
94 Alke Razorbill Alca torda
95 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
96 Alkekonge Little Auk Alle alle
97 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
98 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
99 Skogdue Stock Dove Columba oenas
100 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
101 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
102 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
103 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
104 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
105 Tårnseiler Common Swift Apus apus
106 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
107 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
108 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
109 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
110 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
111 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
112 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
113 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
114 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
115 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
116 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
117 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
118 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
119 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
120 Linerle White Wagtail Motacilla alba
121 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
122 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
123 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
124 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
125 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
126 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
127 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
128 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
129 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
130 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
131 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
132 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
133 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
134 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
135 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
136 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
137 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
138 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
139 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
140 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
141 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
142 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
143 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
144 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
145 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
146 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
147 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
148 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
149 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
150 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
151 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
152 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
153 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
154 Kjøttmeis Great Tit Parus major
155 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
156 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
157 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
158 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
159 Skjære Common Magpie Pica pica
160 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
161 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
162 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
163 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
164 Ravn Common Raven Corvus corax
165 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
166 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
167 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
168 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
169 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
170 Gulirisk European Serin Serinus serinus
171 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
172 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
173 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
174 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
175 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
176 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
177 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
178 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
179 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
180 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
181 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
182 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
183 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
184 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 184

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793