Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2020
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2020
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
7 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
8 Krikkand Common Teal Anas crecca
9 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
10 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
11 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
12 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
13 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
14 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
15 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
16 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
17 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
18 Laksand Goosander Mergus merganser
19 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
20 Islom Great Northern Loon Gavia immer
21 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
22 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
23 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
24 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
25 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
26 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
27 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
28 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
29 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
30 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
31 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
32 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
33 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
34 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
35 Trane Common Crane Grus grus
36 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
37 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
38 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
39 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
40 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
41 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
42 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
43 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
44 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
45 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
46 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
47 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
48 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
49 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
50 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
51 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
52 Lomvi Common Murre Uria aalge
53 Alke Razorbill Alca torda
54 Alkekonge Little Auk Alle alle
55 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
56 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
57 Skogdue Stock Dove Columba oenas
58 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
59 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
60 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
61 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
62 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
63 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
64 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
65 Linerle White Wagtail Motacilla alba
66 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
67 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
68 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
69 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
70 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
71 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
72 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
73 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
74 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
75 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
76 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
77 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
78 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
79 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
80 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
81 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
82 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
83 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
84 Kjøttmeis Great Tit Parus major
85 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
86 Skjære Common Magpie Pica pica
87 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
88 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
89 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
90 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
91 Ravn Common Raven Corvus corax
92 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
93 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
94 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
95 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
96 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
97 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
98 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
99 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
100 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
101 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
102 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
103 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
104 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
105 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
106 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
107 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
108 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 108

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793