Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
9. Kristi Himmelfartsdag
17. 17. Mai
19. Pinsedag
20. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 6      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 18 12 5  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20 2    
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 20 2    
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 16      
6 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 2 2    
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 4   4  
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 95 6 45  
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 7   7  
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 69 21 48  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3 3    
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3   3  
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 15 10 5  
15 Laksand Goosander Mergus merganser 1   1  
16 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 142 142    
17 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 3 3    
18 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 4 3 1  
19 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 11 10 1  
20 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 34 27 7  
21 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 48 31 13  
22 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 17 15 2  
23 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2 1    
24 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 3 2    
25 Trane Common Crane Grus grus 9 2 7  
26 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 17 12 1  
27 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
28 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 91 4    
29 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 14 4    
30 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
31 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 6 1 5  
32 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 12   1  
33 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 7      
34 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
35 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
36 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 2 2    
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 7 3 1  
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 190 130 1  
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 72 1    
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 232 3    
41 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 39 7    
42 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 6 6    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2 1 1  
43 Alke Razorbill Alca torda 3 3    
44 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
45 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
46 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 15      
47 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 5      
48 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
49 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40 1    
50 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 12      
51 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 17      
52 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 6 5    
53 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 101 14    
54 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
55 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 4      
56 Linerle White Wagtail Motacilla alba 26      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 2      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
57 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
58 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
59 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
60 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
61 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
62 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 9      
63 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
64 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 1      
65 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
66 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 2      
68 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 3      
69 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
70 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
71 Skjære Common Magpie Pica pica 9      
72 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 17 11    
73 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2 2    
74 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10 2    
75 Ravn Common Raven Corvus corax 12      
76 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 65      
77 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 31      
78 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 3      
79 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 63      
80 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 4      
81 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 8      
82 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 12 1 1  
83 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 123      
84 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 1      
85 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 5 2 1  
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 21      
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 9      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit
AbrahamsenJarl MariusJMA
BirkelandGeirGBI
VestølTellef BarøyTBV
AlmedalSveinSVA
GrastreitHelge RuneHRG
GrimsbyGeirGGR
TomrenAsleAST
WeenEgilEGW

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Borhauggarden
Vågsvoll
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:25 10:40 X X 255
10:45 13:15   X 150
13:40 14:40 X   60
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:40 12:40 480 36 288
4 04:40 12:40 480 9 72
5 04:40 13:10 510 21 178
6 04:40 13:10 510 6 51
7 04:40 13:10 510 9 76
8 04:40 13:10 510 18 153
9 04:40 13:10 510 18 153
10 04:40 13:10 510 9 76
11 05:10 11:20 370 12 74
SUM         1122

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793