Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2013
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2013
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Amerikablesand American Wigeon Anas americana
14 Snadderand Gadwall Anas strepera
15 Krikkand Common Teal Anas crecca
16 Amerikakrikkand Green-winged Teal Anas carolinensis
17 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
18 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
19 Knekkand Garganey Anas querquedula
20 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
27 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
28 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
33 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
34 Islom Great Northern Loon Gavia immer
35 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
36 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
37 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
40 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
41 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
42 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
43 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
44 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
45 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
46 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
47 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
48 Egretthegre Great Egret Egretta alba
49 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
50 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
51 Svartglente Black Kite Milvus migrans
52 Glente Red Kite Milvus milvus
53 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
54 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
55 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
56 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
57 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
58 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
59 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
60 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
61 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
62 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
63 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
64 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
65 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
66 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
67 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
68 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
69 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
70 Trane Common Crane Grus grus
71 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
72 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
73 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
74 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
75 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
76 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
77 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
78 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
79 Sandløper Sanderling Calidris alba
80 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
81 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
82 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
83 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
84 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
85 Rustsnipe Buff-breasted Sandpiper Calidris subruficollis
86 Brushane Ruff Calidris pugnax
87 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
88 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
89 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
90 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
91 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
92 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
93 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
94 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
95 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
96 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
97 Gulbeinsnipe Lesser Yellowlegs Tringa flavipes
98 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
99 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
100 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
101 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
102 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
103 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
104 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
105 Storjo Great Skua Stercorarius skua
106 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
107 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
108 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
109 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
110 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
111 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
112 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
113 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
114 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
115 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
116 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
117 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
118 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
119 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
120 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
121 Lomvi Common Murre Uria aalge
122 Alke Razorbill Alca torda
123 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
124 Alkekonge Little Auk Alle alle
125 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
126 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
127 Skogdue Stock Dove Columba oenas
128 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
129 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
130 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
131 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
132 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
133 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
134 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
135 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
136 Tårnseiler Common Swift Apus apus
137 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
138 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
139 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
140 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
141 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
142 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
151 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
152 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
153 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
154 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
155 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
156 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
157 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
158 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
159 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
160 Linerle White Wagtail Motacilla alba
161 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
162 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
163 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
164 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
165 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
166 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
167 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
168 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
169 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
170 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
171 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
172 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
173 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
174 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
175 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
176 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
177 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
178 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
179 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
180 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
181 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
182 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
183 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans
184 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
185 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
186 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
187 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
188 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
189 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
190 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
191 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
192 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
193 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
194 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
195 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
196 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
197 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
198 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
199 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
200 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
201 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
202 Kjøttmeis Great Tit Parus major
203 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
204 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
205 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
206 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
207 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
208 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
209 Skjære Common Magpie Pica pica
210 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
211 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
212 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
213 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
214 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
215 Ravn Common Raven Corvus corax
216 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
217 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
218 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
219 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
220 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
221 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
222 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
223 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
224 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
225 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
226 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
227 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
228 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
229 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
230 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
231 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
232 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
233 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
234 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
235 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
236 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
237 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
238 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
239 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
240 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
241 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
242 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 242

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793