Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
31           12
32 3456789
33 10111213141516
34 17181920212223
35 24252627282930
36 31            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 8     5
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 1178   998  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 5      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 57   2  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 101      
6 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 113      
9 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus 1   1  
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 43 8 15  
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 32 15 3  
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 101 6 82  
13 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 6   2  
14 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
15 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 20 4    
16 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 2      
17 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Trane Common Crane Grus grus 2      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 9   9  
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 28   13  
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 20      
23 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 44   40  
25 Sandløper Sanderling Calidris alba 4   4  
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 26   25  
27 Brushane Ruff Calidris pugnax 3      
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 38      
29 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
30 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 14      
31 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 2      
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 48   1  
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 10      
34 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 6      
35 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 7      
36 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 56      
37 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 5   5  
38 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2   1  
39 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 49   24  
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 56   35  
41 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 77      
42 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
43 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 4   4  
44 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
45 Tårnseiler Common Swift Apus apus 18      
46 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 6      
47 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 41      
48 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 488      
49 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 22      
50 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 96      
51 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 38      
52 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 16      
53 Linerle White Wagtail Motacilla alba 148      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 3      
54 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
55 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
56 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 12      
57 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
58 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 1      
59 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 47      
60 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
61 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
62 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 1      
63 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 7      
64 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
65 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
66 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 60      
68 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 16      
69 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
70 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 2      
71 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 12      
72 Kjøttmeis Great Tit Parus major 6      
73 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 4      
74 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
75 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 74      
76 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
77 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 1550      
78 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 69      
79 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 14      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 56      
81 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 8      
82 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 53      
84 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 147      
85 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 10      
86 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera 1      
87 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 1      
88 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 1      
89 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 89

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
RøerJan ErikJER
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Skollevoll
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:50 08:50 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:10 12:10 420 36 252
4 05:10 12:10 420 9 63
5 04:50 11:50 420 21 147
6 05:00 12:00 420 6 42
7 05:00 12:00 420 9 63
8 05:00 12:00 420 18 126
9 05:00 12:00 420 18 126
10 05:00 12:00 420 9 63
11 05:00 12:00 420 12 84
SUM         966

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793