Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Overnatting
Omvisning
Skoleprosjekt
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2020
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2020
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
4 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Grågås Greylag Goose Anser anser
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
26 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Lirype Willow Ptarmigan Lagopus lagopus
32 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
33 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
34 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
35 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
36 Islom Great Northern Loon Gavia immer
37 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
38 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
39 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
40 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
41 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
42 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
43 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
44 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
45 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
46 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
47 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
48 Egretthegre Great Egret Egretta alba
49 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
50 Stork White Stork Ciconia ciconia
51 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
52 Svartglente Black Kite Milvus migrans
53 Glente Red Kite Milvus milvus
54 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
55 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
56 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
57 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
58 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
59 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
60 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
61 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
62 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
63 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
64 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
65 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
66 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
67 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
68 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
69 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
70 Trane Common Crane Grus grus
71 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
72 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
73 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
74 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
75 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
76 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
77 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
78 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
79 Sandløper Sanderling Calidris alba
80 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
81 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
82 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
83 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
84 Brushane Ruff Calidris pugnax
85 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
86 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
87 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
88 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
89 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
90 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
91 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
92 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
93 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
94 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
95 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
96 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
97 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
98 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
99 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
100 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
101 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
102 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
103 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
104 Storjo Great Skua Stercorarius skua
105 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
106 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
107 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
108 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
109 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
110 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
111 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
112 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
113 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
114 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
115 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
116 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
117 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
118 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
119 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
120 Lomvi Common Murre Uria aalge
121 Alke Razorbill Alca torda
122 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
123 Alkekonge Little Auk Alle alle
124 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
125 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
126 Skogdue Stock Dove Columba oenas
127 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
128 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
129 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
130 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
131 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
132 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
133 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
134 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
135 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
136 Tårnseiler Common Swift Apus apus
137 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
138 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
139 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
140 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
141 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
142 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
143 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
144 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
145 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
146 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
147 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
148 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
149 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
150 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
151 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
152 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
153 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
154 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
155 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
156 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
157 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
158 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
159 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
160 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
161 Linerle White Wagtail Motacilla alba
162 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
163 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
164 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
165 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
166 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
167 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
168 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
169 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
170 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
171 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
172 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
173 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
174 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
175 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
176 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
177 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
178 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
179 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
180 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
181 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
182 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
183 Tartarsanger Booted Warbler Iduna caligata
184 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
185 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
186 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
187 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
188 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
189 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
190 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
191 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
192 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
193 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
194 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
195 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
196 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
197 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
198 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
199 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
200 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
201 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
202 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
203 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
204 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
205 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
206 Kjøttmeis Great Tit Parus major
207 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
208 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
209 Rødhalevarsler Isabelline Shrike Lanius isabellinus
210 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
211 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
212 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
213 Skjære Common Magpie Pica pica
214 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
215 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
216 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
217 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
218 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
219 Ravn Common Raven Corvus corax
220 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
221 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
222 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
223 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
224 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
225 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
226 Gulirisk European Serin Serinus serinus
227 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
228 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
229 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
230 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
231 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
232 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
233 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
234 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
235 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
236 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
237 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
238 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
239 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
240 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
241 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
242 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
243 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
244 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
245 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 245

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793