Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 4 4    
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 27      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1 1    
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 6      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 30      
- Stjertand x stokkand Anas acuta X anas platyrhynchos Anas acuta X anas platyrhynchos 1      
7 Knekkand Garganey Anas querquedula 8      
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 150   115  
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2      
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7 3 4  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 5      
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2 1    
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 10 10    
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 5 4 1  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 58 45 13  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 2 1 1  
18 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
19 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
20 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
21 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 74 56    
22 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 14      
23 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 150      
24 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 60      
25 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 20      
26 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 10      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 7      
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
29 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 5      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 70      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 50      
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 25      
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 60      
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15      
35 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 4 4    
36 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 25      
38 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 100      
39 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 100      
40 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
41 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
42 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 50      
43 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
44 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
45 Linerle White Wagtail Motacilla alba 30      
46 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
47 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
48 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
49 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 1      
50 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 40      
51 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
52 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
53 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 1      
54 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
55 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
56 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
58 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
59 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
60 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
61 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 5      
62 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 150      
64 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
65 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
66 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 15      
67 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 30      
68 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 5      
69 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 20      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
71 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 71

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793