Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 3 3    
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 31 2    
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 2      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 7      
6 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 8 8    
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 33 3 7  
8 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2 2    
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 74 42 32  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 12 12    
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1 1    
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 223 223    
13 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1 1    
14 Islom Great Northern Loon Gavia immer 3 2    
15 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1 1    
16 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1 1    
17 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 146 141 5  
18 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 92 71 10  
19 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 126 102 9  
20 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
21 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
22 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 1      
23 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
24 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 33 32    
25 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10 5    
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 19 2    
27 Sandløper Sanderling Calidris alba 13 13    
28 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 2   2  
29 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1 1    
30 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 3 3    
31 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 3 3    
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 11 3    
33 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
34 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 4      
35 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus 1 1    
- Ub. polar-/tyvjo Stercorarius pomarinus/parasiticus Stercorarius pomarinus/parasiticus 1 1    
36 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 1 1    
37 Storjo Great Skua Stercorarius skua 4 4    
38 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 27 25    
39 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 1080 991 32  
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 144 77 2  
41 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 46 22    
42 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 14 9    
43 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 24 24    
44 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 3 3    
45 Lomvi Common Murre Uria aalge 14 14    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 17 16 1  
46 Alke Razorbill Alca torda 13 13    
47 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
48 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
49 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
50 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 3      
51 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 36      
52 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 14      
53 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 154 70    
54 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
55 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1 1    
56 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 12      
57 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
58 Linerle White Wagtail Motacilla alba 24      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 2      
59 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
60 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
61 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 7      
62 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 36      
63 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 11      
64 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
65 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
66 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
67 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
68 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
69 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix 1      
70 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 10      
71 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
72 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
73 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
74 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
75 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 25      
76 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 27      
77 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 46      
78 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 21      
79 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 32      
81 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 13      
82 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 7 2    
84 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 7      
85 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 6      
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 11      
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit
CamarenaPaulina de L.PCG
MoulinAnnaALM
PiculoRubénRPM
TalToharTT
HalsJon LudvigJLH

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:15 08:15 X X 180
08:16 09:15 X X 59
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:35 11:00 385 36 231
4 04:35 11:00 385 9 57
5 04:15 10:20 365 21 127
6 04:25 10:40 375 6 37
7 04:25 10:40 375 9 56
8 04:25 10:40 375 18 112
9 04:25 10:40 375 18 112
10 04:25 10:40 375 9 56
11 04:25 10:40 375 12 75
SUM         866

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793