Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 1      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 4      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 10      
- Stjertand x stokkand Anas acuta X anas platyrhynchos Anas acuta X anas platyrhynchos 1      
6 Bergand Greater Scaup Aythya marila 13 4 9  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 95   45  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 149 29 120  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 15 9 6  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 34 32 2  
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 12 12    
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1   1  
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 3      
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 11 11    
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 85 75    
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 16 11    
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
17 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
18 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 78      
19 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 6      
20 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 13      
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 6      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 25      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 50      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
25 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 5      
26 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 23      
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 3      
29 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 30      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 100 20    
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 140 90    
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 60      
35 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1      
36 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 5 5    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 41 41    
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 14 14    
38 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 1      
39 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
40 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
41 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
42 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
43 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
44 Tårnseiler Common Swift Apus apus 80      
45 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
46 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 25      
47 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 40      
48 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
49 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 6      
50 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
51 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
52 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 6      
- Gulerle, underarten thunbergi Grey-headed Wagtail Motacilla flava thunbergi 2      
53 Linerle White Wagtail Motacilla alba 4      
54 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
55 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
56 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica 2      
57 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 5      
58 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 25      
59 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 90      
60 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
61 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 8      
62 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
63 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
64 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia 1      
65 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
66 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
67 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 2      
68 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
69 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
70 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
71 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
72 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 5      
73 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
74 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
75 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 1      
76 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 11      
77 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
78 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 4      
79 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 3      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 7      
81 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 25      
82 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 1      
84 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 50      
85 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 7      
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 6      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793