Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2004
<< I dag >>
 MTOTFLS
36     12345
37 6789101112
38 13141516171819
39 20212223242526
40 27282930      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 22   22  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 43 26 15  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 110      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 70      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 100      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 100 50    
9 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2   2  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 23 12 11  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 15 5 10  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 5 5    
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 13 13    
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 11 6 5  
15 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2 2    
16 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1 1    
17 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 2 1 1  
18 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 120 100 20  
19 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 30 11 15  
20 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 85 15 70  
21 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 9      
22 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 5      
23 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 12      
24 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 1      
25 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
26 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
27 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 6 1    
28 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 3      
29 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 5      
30 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 7      
31 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 55      
32 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 5      
33 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 155      
34 Brushane Ruff Calidris pugnax 1      
35 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 32      
36 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 3      
37 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
38 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 6      
39 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1   1  
40 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 14 12    
41 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 50 50    
42 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 1      
43 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
44 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 80      
45 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 35 15 20  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 3 1 2  
46 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 2   2  
47 Lomvi Common Murre Uria aalge 16 10 6  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 50   50  
48 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
49 Alkekonge Little Auk Alle alle 3 1 2  
50 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 10      
51 Skogdue Stock Dove Columba oenas 4      
52 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 5      
53 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 35      
54 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 100      
55 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 35      
56 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 2      
57 Linerle White Wagtail Motacilla alba 10      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 10      
58 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 6      
59 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
60 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
61 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 4      
62 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
63 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 50      
64 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 5      
65 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 10      
66 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 50      
67 Kjøttmeis Great Tit Parus major 50      
68 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor 1      
69 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
70 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 30      
71 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
72 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
73 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 7      
74 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
75 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 150      
76 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 10      
77 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
78 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 10      
79 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 55      
80 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
81 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 15      
82 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 7      
Antall arter 82

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793