Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
141234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930          


1. 2. Påskedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 8      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 628 621 7  
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 18 1    
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 51      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 64 34 17  
7 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 35      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 14 1 4  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 37      
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2   2  
11 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
12 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1      
13 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 61 36 13  
14 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 70 65 5  
15 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
16 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 1      
17 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
18 Trane Common Crane Grus grus 2      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 28 7    
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 28 7    
21 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
22 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola 2      
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4 1    
24 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5      
25 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 12      
26 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 4      
27 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 221      
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 52      
29 Lomvi Common Murre Uria aalge 1      
30 Alke Razorbill Alca torda 1 1    
31 Alkekonge Little Auk Alle alle 2      
32 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 1      
33 Skogdue Stock Dove Columba oenas 2      
34 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
35 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 17      
36 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
37 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
38 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
39 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
40 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 5      
41 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
42 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 3      
43 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
44 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
45 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
46 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 14      
47 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
48 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 17      
49 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
50 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 133      
51 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
52 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 1      
53 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
54 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 20      
Antall arter 54

Observatører
EtternavnFornavnInit
BentsenThomasTBE
BirkelandGeirGBI
LopezAidaALG

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Ura
Grettestø
Vågsvoll
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:20 07:35 X   15
07:40 11:55 X   255
12:00 14:20   X 140
14:30 16:00   X 90
17:45 17:50   X 5
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:10 11:40 330 36 198
4 06:10 11:40 330 9 49
5 06:10 11:40 330 21 115
6 06:10 11:40 330 6 33
7 06:10 11:40 330 9 49
8 06:10 11:40 330 18 99
9 06:10 11:40 330 18 99
10 06:10 11:40 330 9 49
11 06:10 11:40 330 12 66
SUM         759

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793