Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2017
<< I dag >>
 MTOTFLS
26           12
27 3456789
28 10111213141516
29 17181920212223
30 24252627282930
31 31            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 7     5
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 9     7
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 15      
4 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 51      
5 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 22 3 6  
6 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2 1    
7 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
8 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
9 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1 1    
10 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
11 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 32 10 22  
12 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 23 9 9  
13 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 10   10  
14 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
15 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
16 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 8      
17 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
20 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1      
21 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 3      
22 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
24 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
25 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 3      
26 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 14      
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 40 1 1  
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 48 1    
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 58      
30 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
31 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
32 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
33 Tårnseiler Common Swift Apus apus 63      
34 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis 2      
35 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 62      
36 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 6      
37 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 42      
38 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 9      
39 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 29      
40 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
41 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
42 Linerle White Wagtail Motacilla alba 38      
43 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
44 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
45 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 46      
46 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 16      
47 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
48 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 28      
49 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
50 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 15      
51 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
52 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
53 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
54 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
55 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
56 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 5      
57 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 3      
58 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
59 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 49      
60 Kjøttmeis Great Tit Parus major 23      
61 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 2      
62 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 60      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 533      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 35      
66 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 87      
67 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 11      
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
69 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 4      
70 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 51      
71 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 11      
72 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera 1      
73 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 75      
74 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 5      
75 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 75

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:55 08:00 X X 185
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:10 11:15 425 36 255
4 04:15 11:15 420 9 63
5 03:50 10:50 420 21 147
6 04:00 11:00 420 6 42
7 04:00 11:00 420 9 63
8 04:00 11:00 420 18 126
9 04:00 11:00 420 18 126
10 04:00 11:00 420 9 63
11 04:00 11:00 420 12 84
SUM         969

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793