Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
141234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 9      
2 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis 2      
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 30      
5 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 2      
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 6      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 15      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
9 Krikkand Common Teal Anas crecca 20      
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 45      
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1      
12 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 4      
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 12      
14 Laksand Goosander Mergus merganser 2      
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
16 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 6      
17 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
18 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 68 60    
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 14      
22 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
23 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 17      
25 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
26 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 4      
27 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 10      
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
29 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
30 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
31 Lomvi Common Murre Uria aalge 1   1  
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1      
33 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 8      
34 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 27 12    
35 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 9      
36 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
37 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
38 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
39 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
40 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
41 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 10      
42 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
43 Ravn Common Raven Corvus corax 4      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
45 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
46 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 2      
47 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 70      
48 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 20      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 25      
51 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
52 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
54 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 1      
55 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 20      
56 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 4      
57 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 6      
58 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
59 Linerle White Wagtail Motacilla alba 5      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 4      
60 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 100      
61 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 15      
62 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 60      
63 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 6      
64 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 3      
65 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 20      
66 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 3      
67 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 2      
68 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
69 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 8      
70 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 70

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LorentzenNils HelgeNHL

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 00:00 10:00 600 36 360
1 19:30 23:59 269 36 161
4 00:00 10:00 600 9 90
4 19:30 23:59 269 9 40
5 00:00 10:00 600 21 210
5 19:30 23:59 269 21 94
6 00:00 10:00 600 6 60
6 19:30 23:59 269 6 26
7 00:00 10:00 600 9 90
7 19:30 23:59 269 9 40
8 00:00 10:00 600 18 180
8 19:30 23:59 269 18 80
9 00:00 10:00 600 18 180
9 19:30 23:59 269 18 80
10 00:00 10:00 600 9 90
10 19:30 23:59 269 9 40
11 00:00 10:00 600 12 120
11 19:30 23:59 269 12 53
SUM         1998

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793