Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Artsliste Lista fuglestasjon
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste Lista fuglestasjon
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Rødhalsgås Red-breasted Goose Branta ruficollis
3 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
4 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
5 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
8 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
9 Tundrasædgås Tundra Bean Goose Anser serrirostris
10 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
11 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
12 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
13 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
14 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
15 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
16 Mandarinand Mandarin Duck Aix galericulata
17 Knekkand Garganey Spatula querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
19 Snadderand Gadwall Mareca strepera
20 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
21 Amerikablesand American Wigeon Mareca americana
22 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
23 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
24 Krikkand Common Teal Anas crecca
25 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
26 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
27 Bergand Greater Scaup Aythya marila
28 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
29 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
30 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
31 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
32 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
33 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
34 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
35 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
36 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
37 Laksand Goosander Mergus merganser
38 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
39 Storfugl Western Capercaillie Tetrao urogallus
40 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
41 Lirype Willow Ptarmigan Lagopus lagopus
42 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
43 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
44 Tårnseiler Common Swift Apus apus
45 Gråseiler Pallid Swift Apus pallidus
46 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
47 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
48 Skogdue Stock Dove Columba oenas
49 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
50 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
51 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
52 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
53 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
54 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
55 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
56 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
57 Trane Common Crane Grus grus
58 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
59 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
60 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
61 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
62 Svarthalsdykker Black-necked Grebe Podiceps nigricollis
63 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
64 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
65 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
66 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
67 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
68 Sibirlo Pacific Golden Plover Pluvialis fulva
69 Kanadalo American Golden Plover Pluvialis dominica
70 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
71 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
72 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
73 Rødbrystlo Caspian Plover Charadrius asiaticus
74 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
75 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
76 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
77 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
78 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
79 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
80 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
81 Brushane Ruff Calidris pugnax
82 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
83 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
84 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
85 Sandløper Sanderling Calidris alba
86 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
87 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
88 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
89 Bonapartesnipe White-rumped Sandpiper Calidris fuscicollis
90 Rustsnipe Buff-breasted Sandpiper Calidris subruficollis
91 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
92 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
93 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
94 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
95 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
96 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
97 Tereksnipe Terek Sandpiper Xenus cinereus
98 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
99 Polarsvømmesnipe Red phalarope Phalaropus fulicarius
100 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
101 Flekksnipe Spotted Sandpiper Actitis macularius
102 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
103 Gulbeinsnipe Lesser Yellowlegs Tringa flavipes
104 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
105 Damsnipe Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis
106 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
107 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
108 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
109 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
110 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
111 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Chroicocephalus philadelphia
112 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
113 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
114 Lattermåke Laughing gull Leucophaeus atricilla
115 Franklinmåke Franklin's Gull Leucophaeus pipixcan
116 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
117 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
118 Ringnebbmåke Ring-billed Gull Larus delawarensis
119 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
120 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
121 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
122 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
123 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
124 Gulbeinmåke Yellow-legged Gull Larus michahellis
125 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
126 Sandterne Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica
127 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
128 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
129 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
130 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
131 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
132 Hvitvingesvartterne White-winged Tern Chlidonias leucopterus
133 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
134 Storjo Great Skua Stercorarius skua
135 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
136 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
137 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
138 Alkekonge Little Auk Alle alle
139 Polarlomvi Thick-billed Murre Uria lomvia
140 Lomvi Common Murre Uria aalge
141 Alke Razorbill Alca torda
142 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
143 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
144 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
145 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
146 Islom Common Loon Gavia immer
147 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
148 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
149 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Hydrobates leucorhous
150 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
151 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
152 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
153 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
154 Gulnebblire Scopoli's/Cory's Shearwater Calonectris diomedea/borealis
155 Svartstork Black Stork Ciconia nigra
156 Stork White Stork Ciconia ciconia
157 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
158 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
159 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis
160 Bronseibis Glossy Ibis Plegadis falcinellus
161 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
162 Rørdrum Great Bittern Botaurus stellaris
163 Natthegre Black-crowned Night Heron Nycticorax nycticorax
164 Kuhegre Western Cattle Egret Bubulcus ibis
165 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
166 Egretthegre Great Egret Ardea alba
167 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
168 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
169 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
170 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
171 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
172 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
173 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
174 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
175 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
176 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
177 Glente Red Kite Milvus milvus
178 Svartglente Black Kite Milvus migrans
179 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
180 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
181 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
182 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
183 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
184 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
185 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
186 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
187 Snøugle Snowy Owl Bubo scandiacus
188 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
189 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
190 Lappugle Great Grey Owl Strix nebulosa
191 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
192 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
193 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
194 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
195 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
196 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
197 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
198 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
199 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
200 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
201 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
202 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
203 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
204 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
205 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
206 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
207 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
208 Brunvarsler Brown Shrike Lanius cristatus
209 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
210 Rødhalevarsler Red-tailed Shrike Lanius phoenicuroides
211 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
212 Rødhodevarsler Woodchat Shrike Lanius senator
213 Hvitpannevarsler Masked Shrike Lanius nubicus
214 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
215 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
216 Skjære Common Magpie Pica pica
217 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
218 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
219 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
220 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
221 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
222 Ravn Common Raven Corvus corax
223 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
224 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
225 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
226 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
227 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
228 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
229 Kjøttmeis Great Tit Parus major
230 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
231 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
232 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
233 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
234 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
235 Kalanderlerke Calandra Lark Melanocorypha calandra
236 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
237 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
238 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
239 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
240 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
241 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
242 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
243 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
244 Viersanger Radde's warbler Phylloscopus schwarzi
245 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
246 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
247 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
248 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
249 Lappsanger Arctic Warbler Phylloscopus borealis
250 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
251 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
252 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
253 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
254 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
255 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
256 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
257 Tartarsanger Booted Warbler Iduna caligata
258 Spottesanger Melodious Warbler Hippolais polyglotta
259 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
260 Sumpsanger Savi´s Warbler Locustella luscinioides
261 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
262 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
263 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
264 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
265 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
266 Rødbrystsanger Western Subalpine Warbler Curruca inornata
267 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
268 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
269 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
270 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
271 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
272 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
273 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
274 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
275 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
276 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
277 Svartstrupetrost Black-throated Thrush Turdus atrogularis
278 Svartflekktrost Dusky Thrush Turdus naumanni
279 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
280 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
281 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
282 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
283 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
284 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
285 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
286 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
287 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
288 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
289 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
290 Halsbåndfluesnapper Collared Flycatcher Ficedula albicollis
291 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
292 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
293 Steintrost Common Rock Thrush Monticola saxatilis
294 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
295 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
296 Russesvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
297 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
298 Ørkensteinskvett Desert Wheatear Oenanthe deserti
299 Svartstrupesteinskvett Pied Wheatear Oenanthe pleschanka
300 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
301 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
302 Middelhavsspurv Spanish Sparrow Passer hispaniolensis
303 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
304 Sibirjernspurv Sibirian Accentor Prunella montanella
305 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
306 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
307 Østgulerle Eastern Yellow Wagtail Motacilla tschutschensis
308 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
309 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
310 Linerle White Wagtail Motacilla alba
311 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
312 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
313 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
314 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
315 Sibirpiplerke Olive-backed Pipit Anthus hodgsoni
316 Tundrapiplerke Pechora Pipit Anthus gustavi
317 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
318 Myrpiplerke Buff-bellied Pipit Anthus rubescens
319 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
320 Vannpiplerke Water pipit Anthus spinoletta
321 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
322 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
323 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
324 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
325 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
326 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
327 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
328 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
329 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
330 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
331 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
332 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
333 Polarsisik Arctic Redpoll Acanthis hornemanni
334 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
335 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
336 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
337 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
338 Gulirisk European Serin Serinus serinus
339 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
340 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
341 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
342 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
343 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
344 Hvithodespurv Pine Bunting Emberiza leucocephalos
345 Rødbrystspurv Gray-necked Bunting Emberiza buchanani
346 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
347 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
348 Vierspurv Rustic Bunting Emberiza rustica
349 Sibirspurv Yellow-breasted Bunting Emberiza aureola
350 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 350

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793