Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Artsliste 2022
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2022
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
8 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
9 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Knekkand Garganey Spatula querquedula
12 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
13 Snadderand Gadwall Mareca strepera
14 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Krikkand Common Teal Anas crecca
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
20 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
21 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
22 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
23 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
24 Laksand Goosander Mergus merganser
25 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
26 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
27 Tårnseiler Common Swift Apus apus
28 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
29 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
30 Skogdue Stock Dove Columba oenas
31 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
32 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
33 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
34 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
35 Trane Common Crane Grus grus
36 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
37 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
38 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
39 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
40 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
41 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
42 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
43 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
44 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
45 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
46 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
47 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
48 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
49 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
50 Brushane Ruff Calidris pugnax
51 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
52 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
53 Sandløper Sanderling Calidris alba
54 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
55 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
56 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
57 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
58 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
59 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
60 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
61 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
62 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
63 Gulbeinsnipe Lesser Yellowlegs Tringa flavipes
64 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
65 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
66 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
67 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
68 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
69 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
70 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
71 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
72 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
73 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
74 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
75 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
76 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
77 Gulbeinmåke Yellow-legged Gull Larus michahellis
78 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
79 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
80 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
81 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
82 Storjo Great Skua Stercorarius skua
83 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
84 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
85 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
86 Alkekonge Little Auk Alle alle
87 Lomvi Common Murre Uria aalge
88 Alke Razorbill Alca torda
89 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
90 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
91 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
92 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
93 Islom Common Loon Gavia immer
94 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
95 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
96 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
97 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
98 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
99 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis
100 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
101 Egretthegre Great Egret Ardea alba
102 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
103 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
104 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
105 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
106 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
107 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
108 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
109 Glente Red Kite Milvus milvus
110 Svartglente Black Kite Milvus migrans
111 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
112 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
113 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
114 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
115 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
116 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
117 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
118 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
119 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
120 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
121 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
122 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
123 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
124 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
125 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
126 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
127 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
128 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
129 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
130 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
131 Rødhodevarsler Woodchat Shrike Lanius senator
132 Skjære Common Magpie Pica pica
133 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
134 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
135 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
136 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
137 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
138 Ravn Common Raven Corvus corax
139 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
140 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
141 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
142 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
143 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
144 Kjøttmeis Great Tit Parus major
145 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
146 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
147 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
151 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
152 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
153 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
154 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
155 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
156 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
157 Sumpsanger Savi´s Warbler Locustella luscinioides
158 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
159 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
160 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
161 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
162 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
163 Rødbrystsanger Western Subalpine Warbler Curruca inornata
164 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
165 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
166 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
167 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
168 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
169 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
170 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
171 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
172 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
173 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
174 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
175 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
176 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
177 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
178 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
179 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
180 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
181 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
182 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
183 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
184 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
185 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
186 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
187 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
188 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
189 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
190 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
191 Linerle White Wagtail Motacilla alba
192 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
193 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
194 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
195 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
196 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
197 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
198 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
199 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
200 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
201 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
202 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
203 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
204 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
205 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
206 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
207 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
208 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
209 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
210 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
211 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
212 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
213 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 213

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793