Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2023
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2024
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Artsliste 2024
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2024
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Tundrasædgås Tundra Bean Goose Anser serrirostris
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Knekkand Garganey Spatula querquedula
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Snadderand Gadwall Mareca strepera
15 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Krikkand Common Teal Anas crecca
19 Amerikakrikkand Green-winged Teal Anas carolinensis
20 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
31 Skogdue Stock Dove Columba oenas
32 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
33 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
34 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
35 Kanadatrane Sandhill crane Antigone canadensis
36 Trane Common Crane Grus grus
37 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
40 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
41 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
42 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
43 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
44 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
45 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
46 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
47 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
48 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
49 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
50 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
51 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
52 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
53 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
54 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
55 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
56 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
57 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
58 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
59 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
60 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
61 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
62 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
63 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
64 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
65 Storjo Great Skua Stercorarius skua
66 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
67 Alkekonge Little Auk Alle alle
68 Lomvi Common Murre Uria aalge
69 Alke Razorbill Alca torda
70 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
71 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
72 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
73 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
74 Islom Common Loon Gavia immer
75 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
76 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
77 Stork White Stork Ciconia ciconia
78 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
79 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
80 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis
81 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
82 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
83 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
84 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
85 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
86 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
87 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
88 Glente Red Kite Milvus milvus
89 Svartglente Black Kite Milvus migrans
90 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
91 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
92 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
93 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
94 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
95 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
96 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
97 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
98 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
99 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
100 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
101 Skjære Common Magpie Pica pica
102 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
103 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
104 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
105 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
106 Ravn Common Raven Corvus corax
107 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
108 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
109 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
110 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
111 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
112 Kjøttmeis Great Tit Parus major
113 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
114 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
115 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
116 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
117 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
118 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
119 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
120 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
121 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
122 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
123 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
124 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
125 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
126 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
127 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
128 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
129 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
130 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
131 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
132 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
133 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
134 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
135 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
136 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
137 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
138 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
139 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
140 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
141 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
142 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
143 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
144 Linerle White Wagtail Motacilla alba
145 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
146 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
147 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
148 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
149 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
150 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
151 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
152 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
153 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
154 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
155 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
156 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
157 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
158 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
159 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
160 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
161 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
162 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
163 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 163

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793