Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
40   123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1   1  
2 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 2      
- Ringgås, underarten bernicla Dark-bellied Brent Goose Branta bernicla bernicla 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 8      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 27 1 9  
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 98      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 52      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 205   6  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 2   2  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2 1 1  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5   5  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 7   7  
12 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 24 13 9  
13 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 24 4 12  
14 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 17 9 6  
15 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3 2    
16 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 2      
17 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
18 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 3      
19 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
20 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
21 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
22 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
23 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
25 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 4   1  
26 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
28 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 6   3  
29 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 120 12 8  
30 Brushane Ruff Calidris pugnax 6      
31 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
32 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 14      
33 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
34 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2 2    
35 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1 1    
36 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
37 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
38 Storjo Great Skua Stercorarius skua 3   2  
39 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1   1  
40 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 4   4  
41 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 8   3  
42 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 217   30  
43 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 176   10  
44 Lomvi Common Murre Uria aalge 13   11  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 13   13  
45 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
46 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 10      
47 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 25      
48 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris 1      
49 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 2   2  
50 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 50      
51 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 2      
52 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 257      
53 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 39      
54 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 14 3    
55 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8 5    
56 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 12      
57 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
58 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 17      
59 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
60 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 6      
61 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
62 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 27      
63 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 7      
64 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
65 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 9      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 30      
67 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 11      
68 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 4      
69 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 36      
70 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 43      
71 Kjøttmeis Great Tit Parus major 14      
72 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 5      
73 Skjære Common Magpie Pica pica 1      
74 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 4      
75 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 30      
76 Ravn Common Raven Corvus corax 5      
77 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 180      
78 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
79 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 929      
80 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 178      
81 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 8      
82 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 34      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 30      
84 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 153      
85 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 6   6  
86 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 44      
87 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
88 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 163 21    
89 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 3      
90 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 2      
91 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 50      
92 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 27      
Antall arter 92

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
BurgasAlbertABR
GundersenGunnarGGU
LangbråtenJonasJLA
LopezAidaALG
RøerJan ErikJER

Observasjonsturer
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:25 13:25 X X 360
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:10 10:30 200 36 120
4 07:10 10:30 200 9 30
5 06:55 10:30 215 21 75
6 06:55 12:30 335 6 33
7 06:55 12:30 335 9 50
8 06:55 12:30 335 18 100
9 06:55 12:30 335 18 100
10 06:55 12:30 335 9 50
11 06:55 12:30 335 12 67
31 07:20 10:50 210 9 31
32 07:20 10:50 210 9 31
33 07:20 10:50 210 9 31
34 07:20 10:50 210 9 31
SUM         753

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793