Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2007
<< I dag >>
 MTOTFLS
401234567
41 891011121314
42 15161718192021
43 22232425262728
44 293031        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Sædgås Bean Goose Anser fabalis 4      
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 32   24  
3 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons 1      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 20   1  
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 12      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 50      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 120 40 30  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 33   33  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 17 3 14  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 4   1  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 4   4  
13 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2   2  
14 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis 1      
15 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1   1  
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 7 2 5  
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 32   17  
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 4      
19 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 7   4  
20 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 7 7    
21 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1 1    
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
25 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 3      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 20      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
28 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus 1      
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5   5  
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 36   36  
31 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 1110   990  
32 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 170   150  
33 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 9   9  
34 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 1      
35 Alke Razorbill Alca torda 52   52  
36 Alkekonge Little Auk Alle alle 29   29  
37 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 1   1  
38 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 25      
40 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
41 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 1      
42 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 4      
43 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor 1      
44 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus 2      
45 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 10      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
47 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 20      
48 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 25      
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
50 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 22      
51 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 15      
52 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
53 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 1      
54 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 140      
55 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 40      
56 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 30      
57 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 250      
58 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
59 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 8      
60 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus 240      
61 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 30      
62 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 20      
63 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 140      
64 Kjøttmeis Great Tit Parus major 160      
65 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 3      
66 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 3      
67 Skjære Common Magpie Pica pica 8      
68 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 790      
69 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
70 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 110      
71 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 250      
72 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 3      
73 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
74 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
75 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 400      
76 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 150      
77 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 15      
78 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 20      
79 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 2      
80 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 5      
81 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 60      
82 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 1      
83 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 4      
84 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 50      
86 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 20      
Antall arter 86

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793