Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
44             1
45 2345678
46 9101112131415
47 16171819202122
48 23242526272829
49 30            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 1 1    
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 4      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 5 4    
4 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 14      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 123   1  
7 Bergand Greater Scaup Aythya marila 9      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 33 3 2  
9 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 21   19  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 103   89  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 3 3  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 17   3  
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 10 5    
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 6 3 3  
15 Islom Great Northern Loon Gavia immer 2 1 1  
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 14 7 7  
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 23 6 13  
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 20 5 3  
19 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 6      
20 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
21 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 17      
22 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 2      
23 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 1      
24 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 4      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 21      
26 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1      
27 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 8 6 2  
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 177 16 11  
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10 3 5  
30 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 2   2  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 3   3  
31 Alke Razorbill Alca torda 5   5  
32 Alkekonge Little Auk Alle alle 4   4  
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 112      
34 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 9      
35 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor 2      
36 Trelerke Wood Lark Lullula arborea 3      
37 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 12 10    
38 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 38 4    
39 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
40 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 3 1    
41 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
42 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 1   1  
43 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 49      
44 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
45 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 41      
46 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 1      
47 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 72      
48 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1005 529 60  
49 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
50 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 21 11    
51 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
52 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 9      
- Gransanger, underarten tristis Siberian chiffchaff Phylloscopus collybita tristis 5      
- Gransanger, underarten tristis/abietinus Siberian chiffchaff P.c.tristis/abietinus Phylloscopus collybita tristis/abietinus 1      
53 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 32      
54 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla 1      
55 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 5      
56 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
57 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
58 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 159      
59 Kjøttmeis Great Tit Parus major 35      
60 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 2      
61 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
62 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 80      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 69      
64 Ravn Common Raven Corvus corax 3      
65 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 283 80    
66 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 18      
67 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 24 5    
68 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 36 4    
69 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 131 126    
70 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 40 40    
71 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 18 12    
72 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 16 15    
73 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 3      
74 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 39 34 1  
75 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 22 6 13  
76 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 4   2  
77 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes 2      
78 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 1      
79 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 29 28    
80 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 80

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
StolzChristianCHS
AndersenMartin FauskangerMFA
AndresenVidarVIA
BergeTorborgTBG
KlunglandKjellKKL
MoBjørnBMO
RøilandGunn OlaugGOR
StakkelandSondreSOS
StakkelandTrond OveTOS
ValandNils TrygveNTV
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Ura
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:05 11:05 X X 180
11:06 12:05   X 59
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:25 13:25 360 36 216
4 07:25 13:25 360 9 54
5 07:05 13:30 385 21 134
6 07:15 13:40 385 6 38
7 07:15 13:40 385 9 57
8 07:15 13:40 385 18 115
9 07:15 13:40 385 18 115
10 07:15 13:40 385 9 57
11 07:15 13:40 385 12 77
Perleugle 17:50 23:59 369 0 0
SUM         866

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793