Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2017
<< I dag >>
 MTOTFLS
31   123456
32 78910111213
33 14151617181920
34 21222324252627
35 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 11   6  
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 43   21 4
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 45 1   6
6 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 16   16  
7 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 5      
8 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
9 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2      
10 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 3   3  
11 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus 1   1  
12 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 196 99 97  
13 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 23 8 11  
14 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 26 1 21  
15 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
17 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 59   51  
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
21 Sibirlo Pacific Golden Plover Pluvialis fulva 1      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 11      
23 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 2      
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 5   4  
25 Sandløper Sanderling Calidris alba 1      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 7   5  
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
28 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
29 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 12   1  
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 13   7  
31 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 9      
32 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4      
33 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 12   4  
34 Storjo Great Skua Stercorarius skua 10   10  
35 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 24 17 2  
36 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 77 17 7  
37 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 140 2    
38 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 41 6 4  
39 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
40 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
41 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
42 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
43 Tårnseiler Common Swift Apus apus 155      
44 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
45 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis 4      
46 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 9      
47 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 6      
48 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 192      
49 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 12      
50 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 19      
51 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 12      
52 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
53 Linerle White Wagtail Motacilla alba 37      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 2      
54 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 29      
57 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
58 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
59 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
60 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
61 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
62 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 8      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
64 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 23      
65 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
66 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 6      
67 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
68 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
69 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 2      
70 Kjøttmeis Great Tit Parus major 6      
71 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
72 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
73 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 1      
74 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 45      
75 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
76 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 365      
77 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 31      
78 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
79 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 78      
80 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 13      
81 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
82 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 4      
83 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 17      
84 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 6      
85 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 43      
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
GrimsbyGeirGGR
HolmenFrankFRH
KorsgårdTrondTRK
LangbråtenJonasJLA
TomrenAsleAST
TveitenSigmundSTV
ÅslandOddvarODÅ
ÅslandSyvertSYÅ

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Borhauggarden
Grettestø
Låien
Ogmundsrøysa
v/Steinodden

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:30 06:49 X X 79
06:50 08:30 X   100
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 04:25 10:25 360 21 126
6 04:35 10:35 360 6 36
7 04:35 10:35 360 9 54
8 04:35 10:35 360 18 108
9 04:35 10:35 360 18 108
10 04:35 10:35 360 9 54
11 04:35 10:35 360 12 72
SUM         558

Tilleggsinformasjon
Wind S

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793