Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1999
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 8      
3 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 2      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 6      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 2      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 15      
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 6   6  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
10 Tårnseiler Common Swift Apus apus 2      
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 4      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
13 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
14 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 10      
15 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 10      
16 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 6      
17 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
18 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 7      
19 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
20 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
21 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
22 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 10 10    
23 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 15      
24 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 20      
25 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 30      
26 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 40      
28 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus 1 1    
29 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 1      
30 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus 1      
31 Alke Razorbill Alca torda 1 1    
32 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 130 130    
33 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus 7      
34 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 150 150    
35 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 1   1  
36 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus 1      
37 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
38 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
39 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
40 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 2      
41 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 4      
42 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 5      
44 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 15      
46 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
47 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 2      
48 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 10      
49 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 2      
50 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 20      
51 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
52 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 4      
53 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 5      
54 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 5      
55 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
56 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
57 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
58 Linerle White Wagtail Motacilla alba 4      
59 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 10      
60 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 2      
61 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 1      
62 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 2      
63 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 1      
Antall arter 63

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
HalsJon LudvigJLH
JohnsenArvidARJ
SlagsvoldPer KristianPKS
StølenTommy RogerTRS

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land     X  
Terreng     X  
Sjø   X    
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 00:00 15:00 900 21 315
6 00:00 15:00 900 6 90
7 00:00 15:00 900 9 135
8 00:00 15:00 900 18 270
9 00:00 15:00 900 18 270
11 00:00 15:00 900 12 180
SUM         1260

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793